Kiedy białe drzwi wewnętrzne będą dobrym wyborem?

Drzwi wewnętrzne białe od lat królują w naszych wnętrzach. Tuż obok skrzydeł w kolorze drewna są jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych zarówno w mieszkaniach, jak i w domach prywatnych. Niektórzy jednak, zastanawiając się, jaki kolor skrzydeł wybrać, mają obawy, czy białe skrzydła na pewno będą praktyczne i czy nie będzie trudno utrzymać ich w czystości. Czy warto kupić białe drzwi?

Czy białe drzwi są praktyczne?

Czy drzwi wewnętrzne białe są funkcjonalne? Tak jak każde inne! Zarówno białe, jak i brązowe czy szare skrzydła trzeba od czasu do czasu umyć, przetrzeć szyby, klamki i całą powierzchnię skrzydła. Na białych modelach bardziej widoczne będą ciemne zabrudzenia, a na ciemnych kurz i jasne zabrudzenia. 

Białe drzwi są bardzo funkcjonalne, ponieważ pasują niemal do każdej aranżacji. Nawet jeśli postanowisz, że chcesz zmienić styl w swoich wnętrzach, drzwi nadal będą pasować idealnie. 

Boisz się, że białe modele z czasem zżółkną i będą wyglądały nieestetyczne? Takie ryzyko istnieje, jeśli skrzydła są bezpośrednio narażone na działanie promieniowania UV. Jeśli na Twoje drzwi intensywnie świeci słońce, zrezygnuj ze śnieżnobiałych modeli na rzecz takich w kolorze złamanej bieli. 

Jak utrzymać drzwi wewnętrzne białe w czystości?

Białe elementy w aranżacji wnętrza zawsze sprawiają, że prezentuje się ono świeżo, lekko i atrakcyjnie. Staraj się regularnie usuwać zabrudzenia ze skrzydeł, dzięki czemu drzwi zawsze będą prezentowały się nieskazitelnie. O czym warto pamiętać podczas mycia skrzydeł?

  • Używaj miękkiej delikatnej ściereczki.
  • Stosuj łagodne środki myjące, które nie uszkodzą powierzchni drzwi.
  • Zawsze zaczynaj myć skrzydło od góry.
  • Nie zapominaj o ościeżnicach i klamkach – to właśnie na nich zbiera się najwięcej zabrudzeń. 

Jakie możesz wybrać?

Białe drzwi klasyczne

Wewnętrzne drzwi białe w stylu klasycznym  to tradycyjne, uniwersalne modele, które pasują zarówno do wnętrz skandynawskich, jak i vintage czy rustykalnych. Wśród nich znajdują się modele z przeszkleniami, jak i takie pełnym skrzydłem. Bardzo charakterystyczne dla modeli klasycznych są ozdobne frezowania i żłobienia, które sprawiają, że skrzydła prezentują się elegancko i szlachetnie. Szukasz klasycznych drzwi dla siebie? Zobacz naszą ofertę!

Nowoczesne drzwi wewnętrzne białe

Nowoczesne drzwi wewnętrzne białe to zazwyczaj proste, minimalistyczne modele bez zdobień. W nowoczesnych aranżacjach świetnie prezentują się np. białe modele w połysku, które będą odbijały światło i optycznie powiększały wnętrza. Tego rodzaju drzwi doskonale sprawdzą się w monochromatycznych, oszczędnych w formie aranżacjach. W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się również białe drzwi bezprzylgowe, których skrzydła nie odznaczają się i tworzą gładką powierzchnię z ościeżnicami. 

Drzwi wewnętrzne białe w stylu nowoczesnym mogą być zarówno pełne, jak i wzbogacone o ciekawe przeszklenia. Te drugie będą świetnym rozwiązaniem w domach czy mieszkaniach, w których dostęp do naturalnego światła jest ograniczony. Przeszklenia sprawią, że doświetlony będzie nawet korytarz bez okien, a jeśli zdecydujesz się np. na szkła w mlecznym kolorze, zachowasz prywatność w poszczególnych pomieszczeniach. 

Czy przekonaliśmy Cię, że drzwi wewnętrzne białe to dobry wybór? Są praktyczne i atrakcyjne wizualnie, a odpowiednio dobrane mogą również optycznie powiększyć pomieszczenie. Jeśli szukasz idealnych białych drzwi do swojego mieszkania, poznaj naszą pełną ofertę, w której znajdziesz zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne. 

Poznaj  ofertę naszych białych modeli

Drzwi wewnętrzne białe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →