Jakiego producenta drzwi wybrać?

Na co dzień nie zwracamy dużej uwagi na nasze drzwi. Odpowiednio dobrane komponują się z pozostałym wyposażeniem naszego mieszkania, jednocześnie stanowiąc jego ważny element. Dopiero w momencie wyboru nowych zaczynamy zastanawiać się nad ich wyglądem. Powstaje wtedy pytanie – którego producenta wybrać?

Drzwi w naszych mieszkaniach – zacznijmy od drzwi zewnętrznych

Można śmiało powiedzieć, że zarówno drzwi wejściowe, jak i wewnętrzne stanowią wizytówkę całego mieszkania oraz jego lokatorów. Zwykle nie myślimy o nich zbyt często, jednak nie możemy zapomnieć o tym, że spełniają one bardzo ważne funkcje w naszych pomieszczeniach. Odpowiedni wybór drzwi, jak i ich producenta, jest sprawą kluczową, która wymaga odpowiedniego przemyślenia i projektu. Drzwi zewnętrzne wykonane są z bardziej wytrzymałych materiałów. Producenci, którzy specjalizują się w ich tworzeniu, to m.in. KR-Center, Martom, Gerda czy Drew-Holtz.  Przed zakupem należy więc zastanowić się nad tym, u kogo chcemy zamówić nasze drzwi.

Każda z podanych firm tworzy produkty wysokiej jakości, istnieją jednak pewne cechy unikatowe. Gerda ceniona jest za bezpieczeństwo – drzwi spod tego szyldu z powodzeniem zapewnią ochronę przed włamaniem. Martom jest za to producentem, który stawia na innowację i współczesne wartości, takie jak ekologia. Jest to firma specjalizująca się w drzwiach zewnętrznych nieprzerwanie od 1999 roku. Cechą charakterystyczną KR-Center jest z kolei bogata oferta, dzięki czemu będziemy mogli wybrać idealne drzwi do naszego wnętrza. Drew-Holtz cieszy się za to rewelacyjnymi opiniami wśród użytkowników – są to drzwi, których cena idealnie oddaje ich jakość.

Na polskim rynku funkcjonuje wiele różnorodnych marek. Nie możemy jednak nie wspomnieć o jednym z liderów – Erkado. W ich ofercie znajdziemy zarówno doskonałe, designerskie drzwi zewnętrzne za grubo ponad 6 tysięcy, jak i trwałe i ładne drzwi wewnętrzne za 600 złotych.

U kogo zamówić drzwi wewnętrzne?

W momencie wyboru drzwi do naszego mieszkania postawmy na producenta, który cieszy się dobrą opinią. Informacje znajdziemy między innymi w internecie, na przykład na forach o budownictwie, gdzie znajduje się mnóstwo ocen poszczególnych firm. Producentem, który od długiego czasu cieszy się dobrą oceną internautów, jest między innymi firma Pol-Skone, specjalizująca się w produkcji drzwi drewnianych. Wiele pozytywnych opinii zbiera firma DRE, zajmująca się z kolei produkcją drzwi z wielu różnorodnych materiałów.

Stylowe wykończenie wnętrza zapewni nam współpraca z następnym czołowym producentem – Voster, cieszącym się wzorową opinią dotyczącą precyzji, z jaką wykonuje swoje produkty. Kolejną firmą, na którą warto zwrócić uwagę, jest Porta. Są to drzwi wykonane w unikalnym stylu, które nawiązują do klasycznych modeli z dawnych lat i doskonale wpasują się w każde wnętrze. Prezentują jednocześnie wysoką jakość wykonania. Innym znanym producentem jest Vivento. To propozycja dla fanów loftowych wnętrz – nowoczesnych, przestronnych i surowych.

W bogatej ofercie marki Vox znajdziemy wiele ciekawych propozycji szczególnie dla wnętrz, w które nie chcemy inwestować zbyt wiele środków. Drzwi Vox są cenione szczególnie w gronie osób wyposażających apartamenty i mieszkania na wynajem.

Ważna jest też opinia w internecie i kontakt z producentem

Zakup drzwi to poważna sprawa. Chcemy, aby prezentowały się należycie i efektownie, dlatego często wybór producenta drzwi pochłania wiele czasu. Przed podjęciem decyzji o wyborze profesjonalisty, któremu powierzymy to zadanie, nie bójmy się poszukać informacji na jego temat w sieci. W naszym poradniku staraliśmy się stworzyć pewien przegląd. To jednak dopiero wstęp – rynek jest niezwykle bogaty w różne propozycje. Istnieje wiele portali, na których możemy przeczytać opinie oraz sprawdzić oceny. Wypowiadają się na nich najczęściej osoby, które miały okazję korzystać z usług interesującego nas producenta.

Nie powinniśmy jednak polegać wyłącznie na opiniach innych osób. Choć są one dobrą podpowiedzią, to nie od dziś wiadomo, że każdy z nas ma inny gust. Opinie potraktujmy raczej jako wskazówki, nie kierujmy się wyłącznie nimi. Planując wymianę drzwi lub wstawienie nowych w trakcie budowy naszego domu, musimy dokładnie zastanowić się nad tym, jaki efekt planujemy osiągnąć. Jeśli wiemy, z jakiego materiału chcemy mieć drzwi, w jakim kształcie oraz kolorze, sprawa jest prostsza. Natomiast jeżeli nie jesteśmy pewni projektu bądź jeszcze go nie posiadamy, nie bójmy zadawać się pytań producentom drzwi. Bardzo często w czasie rozmowy jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dany producent zna się na rzeczy i czy jego oferta trafia w nasz gust.

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Drzwi do domu jednorodzinnego

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →