Jakie są najważniejsze cechy drzwi zewnętrznych?

idealne drzwi na zewnątrz

Dobre drzwi zewnętrzne powinny spełniać kilka funkcji. Mają osłaniać wnętrze domu, chronić przed włamywaczami oraz izolować od temperatury i hałasów z zewnątrz. Nie bez znaczenia jest również ich wygląd. Powinien być estetyczny i spójny ze stylem całego budynku. Co warto wiedzieć o najważniejszych cechach drzwi zewnętrznych?

Dobre drzwi zewnętrzne, czyli jakie?

Wybór drzwi zewnętrznych nie powinien być pozostawiony przypadkowi. W końcu skrzydła, które wybierzesz dzisiaj, zostaną z Tobą najprawdopodobniej przez minimum kilkanaście lat. Właśnie dlatego warto wybrać tak, by móc jak najdłużej cieszyć się estetycznymi i bezawaryjnie działającymi drzwiami. Jeśli wiesz już, jakie są Twoje oczekiwania, zobacz naszą pełną ofertę drzwi zewnętrznych i znajdź model dla siebie. Jeżeli nadal nie jesteś zdecydowany, czytaj dalej! Jakie najważniejsze cechy powinny mieć dobre modele zewnętrzne?

Izolacja termiczna

Dobrej jakości drzwi powinny chronić wnętrze domu przed chłodem z zewnątrz i zatrzymywać ciepło w środku. Dobre właściwości izolacyjne sprawią, że przebywanie w domu będzie przyjemniejsze, a rachunki za ogrzewanie niższe. Jeśli skrzydła wejściowe do Twojego domu prowadzą np. wprost do salonu, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na właściwości termoizolacyjne modele, ponieważ chłód wpadający z zewnątrz może być w takiej sytuacji szczególnie dotkliwy. Jeśli między wnętrzem domu a drzwiami zewnętrznymi są jeszcze dodatkowe wewnętrzne skrzydła wejściowe, straty ciepła zawsze są nieco mniejsze.

Izolacja akustyczna

Hałasy z zewnątrz potrafią być bardzo uciążliwe. W domach jednorodzinnych uciążliwy może być hałas dochodzący z ulicy, a w mieszkaniach w domach jednorodzinnych głośne rozmowy na klatce schodowej czy szczekanie psów wczesnym rankiem. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by drzwi zewnętrzne jak najlepiej izolowały dźwięki. 

Właściwości antywłamaniowe

Drzwi zewnętrzne powinny chronić wnętrze domu oraz być jak największą gwarancją bezpieczeństwa dla domowników. Warto więc wybrać model, który ma dodatkowe zabezpieczenia, utrudniające potencjalnemu włamywaczowi dostanie się do wnętrza domu. Im wyższa klasa antywłamaniowa, tym potencjalne włamanie będzie trudniejsze. Do domów jednorodzinnych zalecane są drzwi oznaczone minimum klasami RC3 lub RC4.

Estetyka

Estetyka drzwi zewnętrznych jest bardzo ważna! Dobierz je tak, by tworzyły spójną całość z bryłą budynku, elewacją, stolarką okienną oraz elementami architektury ogrodowej. Wybierz również model, który idealnie wpasowuje się w Twój gust. Pamiętaj, że to, co jest modne dzisiaj, za kilka lat może nie być już tak popularne. W przypadku drzwi zewnętrznych zawsze dobrym wyborem będzie wybór uniwersalnego, ponadczasowego modelu.

Trwałość i wytrzymałość

Drzwi zewnętrzne, jakie wybierzesz do swojego domu, muszą być trwałe oraz wytrzymałe zarówno na uszkodzenia, jak i na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Jeśli szukasz idealnych drzwi dla siebie, sprawdź ofertę renomowanych producentów, których modele od lat z powodzeniem służą w wielu domach.

Szukasz drzwi zewnętrznych do swojego domu? Sprawdź pełną ofertę skrzydeł dostępną w naszym sklepie: https://dobredrzwi.pl/drzwi-zewnetrzne. Przekonaj się, jak różnorodne mogą być modele wejściowe i dopasuj je idealnie do swoich wymagań zarówno pod względem wizualnym, jak i pod kątem ich właściwości technicznych. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jakie drzwi powinieneś wybrać, skontaktuj się z nami! Chętnie opowiemy więcej o modelach, które Cię zainteresują i pomożemy wybrać drzwi, które zostaną z Tobą przez lata. 

Zobacz ofertę drzwi zewnętrznych w naszym sklepie

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →