Jakie rodzaj drzwi wewnętrznych będzie najlepszy do danego pomieszczenia?

bardzo dobre drzwi pokojowe

Rodzaj drzwi wewnętrznych powinien być dostosowany do specyfiki pomieszczenia, w jakim będą one zamontowane. Warto również dopasować rodzaj drzwi do stylu, w którym urządzony jest dom lub mieszkanie oraz do warunków, jakie w nim panując. Szukając idealnych skrzydeł, weź pod uwagę ciągi komunikacyjne oraz to, czy wnętrze jest dobrze doświetlone, czy raczej ciemne. Jak dobrać drzwi do specyfiki pomieszczenia?

Drzwi wewnętrzne pełne czy przeszklone?

Producenci w ramach jednej kolekcji często umożliwiają swoim klientom zakup drzwi w różnych wariantach i konfiguracjach. Jedną z ważniejszych decyzji jest zastanowienie się, czy do konkretnego wnętrza w Twoim mieszkaniu powinny prowadzić modele o skrzydle pełnym, czy przeszklonym. Które z nich sprawdzą się lepiej?

  • Drzwi wewnętrzne przeszklone. Skrzydła z przeszkleniami sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcesz wpuścić więcej światła. Szyby w drzwiach dodają skrzydłom lekkości i sprawiają, że wnętrza wydają się bardziej przestronne. Modele z przeszkleniami warto więc wstawić np. do ciemnej łazienki, kuchni czy salonu. 
  • Drzwi wewnętrzne pełne. Pełne skrzydła to dobry wybór do pomieszczeń, w których zależy nam na zachowaniu prywatności. Modele bez przeszkleń zazwyczaj bardzo dobrze izolują od dźwięków z zewnątrz, dlatego będą też dobrym wyborem do miejsc, w których chcemy spokoju lub możliwości skupienia. Jeśli rozważasz zakup pełnych skrzydeł, wstaw je np. do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka (światło z korytarza nie będzie budzić malucha wieczorem, kiedy najmłodszy domownik będzie już spał, a pozostali nadal będą na nogach).

Szukasz idealnych drzwi wewnętrznych do swojego domu lub mieszkania? Zobacz tutaj: https://dobredrzwi.pl/drzwi-wewnetrzne

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do pomieszczenia?

Dobór drzwi do pokoju, czy to sypialni, gabinetu, czy pokoju dziecka, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji czy gustu. Istnieją jednak pomieszczenia, do których warto lub nawet należy wybrać specyficzny rodzaj drzwi, który zapewni nie tylko wygodę użytkowania, ale również bezpieczeństwo. 

Jakie drzwi do łazienki wybrać?

Drzwi do łazienki to skrzydła, które powinny spełniać specyficzne wymagania. Przede wszystkim modele łazienkowe powinny być wyposażone w specjalne otwory lub wycięcia wentylacyjne w dolnej części skrzydła. Przepisy prawa budowlanego określają, że drzwi łazienkowe powinny otwierać się zawsze do zewnątrz, a ze względów bezpieczeństwa muszą mieć nie mniej niż 80 cm szerokości oraz 2 m wysokości. Takie wymiary oraz sposób otwierania pozwolą w łatwy sposób dostać się do osoby, która podczas korzystania z łazienki zasłabła i potrzebuje szybkiej pomocy.

Drzwi do kotłowni – jakie sprawdzą się najlepiej?

W przypadku przejścia do kotłowni zwykłe skrzydła pokojowe nie będą wystarczające. W takich miejscach najlepszy będzie wybór drzwi technicznych o właściwościach ognioodpornych. Im lepsze właściwości przeciwpożarowe będą miały Twoje drzwi, tym dłużej zatrzymają rozprzestrzeniający się ogień. Skrzydła do kotłowni powinny również otwierać się na zewnątrz, mieć nie mniej niż 80 cm szerokości oraz być wyposażone w system automatycznego zamykania.

Drzwi wewnętrzne do schowka lub garderoby

W przypadku garderoby czy niewielkich schowków często brakuje miejsca na to, by zamontować w nich klasyczne skrzydła. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne lub harmonijkowe, które pozwolą zaoszczędzić miejsce.

 W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo modeli drzwi wewnętrznych – również tych specjalnie dopasowanych do konkretnych pomieszczeń. Chcesz wybrać drzwi dla siebie? Zobacz cały nasz asortyment.

Chcesz kupić drzwi wewnętrzne? Zapraszamy do naszego sklepu

Wybór drzwi wewnętrznych

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →