Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne narażone są na wiele czynników zewnętrznych. Zaliczyć do nich można np. zmiany pogodowe. Warto więc kupić skrzydło, które będzie w dużym stopniu na nie odporne. Dzięki temu posłużą nam znacznie dłużej. Z tego względu, przygotowaliśmy dla Ciebie pełen wachlarz skrzydeł zewnętrznych. Aby ułatwić Ci wybór, stworzyliśmy ten poradnik. Wyjaśniamy w nim, na co zwrócić podczas szukania drzwi. Dzięki wiedzy w nim zawartej dopasujesz odpowiednie skrzydło do swojego mieszkania. 

Drzwi stalowe oraz drewniane 

Na początku warto, abyś skupił się na materiale. Ma on duże znaczenie w wyborze drzwi. Wpływa bowiem na trwałość skrzydła w danej sytuacji. Ponadto, zmienia się sposób jego konserwacji. Na rynku najczęściej można znaleźć drzwi zewnętrzne: 

  • Stalowe – najpopularniejszy wybór wśród Polaków. Ich najważniejszą cechą jest wytrzymałość. Są to drzwi trwałe i odporne na małe uszkodzenia. Skrzydła tego typu to dobry wybór dla rodziców z dziećmi. Również osoby posiadające zwierzęta docenią ich trwałość na zarysowania. Nie szkodzi im również deszcz czy chłód. Warto wspomnieć, że drzwi stalowe, ze względu na swój materiał trudno ocieplić. Z tego względu, ciepło może znacznie przez nie przenikać. Skrzydła stalowe mogą być pokryte okleiną imitującą drewno. Dzięki temu możesz zachować trwałość stali oraz elegancki wygląd tradycyjnego skrzydła. Często spotykane są również lakierowania farbami.  
  • Drewniane – drzwi tego typu z całą pewnością przyciągają wzrok swoim wyglądem. Są budowane najczęściej z sosny oraz dębu. Rozpatrz ofertę tego typu skrzydeł, jeśli szukasz eleganckiego skrzydła. Ich ważną cechą jest świetna izolacja akustyczna. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą odciąć się od zewnętrznego zgiełku. Ponadto, skrzydła drewniane świetnie termoizolują. Dzięki temu temperatura w Twoim mieszkaniu nie spadnie zimą. Przy wyborze tych drzwi radzimy, abyś pamiętał o regularnej konserwacji.  

Warto pamiętać. Drzwi drewniane nie są tak odporne na zmiany atmosferyczne jak stalowe.   Problem ten częściowo, rozwiązuje zadaszenie.  

Cechy dobrych drzwi 

Termoizolacja jest bardzo ważna. Jeśli chcesz zachować ciepło w mieszkaniu, zwróć na nią uwagę. Najcieplejsze są drzwi grubsze. Takie, które posiadają większą warstwę materiału izolacyjnego. Może nim być wełna mineralna czy pianka poliuretanowa. Najczęściej spotykany jest jednak styropian. Często materiał izolujący ciepło zapewnia również wytłumienie akustyczne. Takie samo, jakie znaleźć możemy w drzwiach akustycznie wytłumionych. Najlepsze w tym będą skrzydła o współczynniku Rw 30-35 db. Czyli takim, który znacząco redukuje hałas z zewnątrz. Dzięki nim odetniesz się od hałasu z ulic. 

Bezpieczeństwo to podstawa 

W kwestii bezpieczeństwa istnieje 6 klas odporności. Najniższa klasa chroni jedynie przed podstawowymi uszkodzeniami. Klasy wyższe, nawet przed włamaniem z użyciem specjalistycznych narzędzi. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, polecamy wybrać drzwi o klasie minimum trzeciej. Drzwi antywłamaniowe tej klasy mają twardą konstrukcję. Są również znaczną przeszkodą dla włamywaczy. Modele najwyższej klasy pokryte są stalową blachą. W środku natomiast mają specjalne okratowanie. Dzięki temu są odporne na przecięcia. Takie drzwi będą dobrym wyborem dla sklepu czy magazynu. 

Jeśli szukasz dobrych drzwi zewnętrznych, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści zmierzą oraz doradzą najlepszy model skrzydła. 

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Drzwi zewnętrzne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →