Jakie drzwi zewnętrzne drewniane wybrać?

Piękne drewniane drzwi

Wybór odpowiednich zewnętrznych drzwi drewnianych często bywa nie lada wyzwaniem. Przed dokonaniem zakupu w głowach klientów rodzi się wiele pytań. Obecnie producenci oferują szeroką gamę produktów, w celu spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Drzwi zewnętrzne to swojego rodzaju wizytówka domu. Warto jednak pamiętać, że głównym ich zadaniem jest nie tylko ładny i estetyczny wygląd, ale izolacja wnętrza mieszkania przed hałasem i utratą ciepła oraz zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. W obecnych czasach wciąż wiele ludzi decyduje się na modele z drewna, co można nazwać uznaniem dla tradycji. Dlaczego więc warto je wybrać do swojego mieszkania i czym kierować się podczas zakupu?

Drzwi drewniane – czym kierować się przy wyborze?

Zewnętrzne drzwi drewniane to wybór konsumentów od wielu pokoleń. Jest to doskonały dowód na to, że warto się podjąć decyzję o ich zakupie. Gdy zdecydujemy się na tego typu produkt, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. 

Warto postawić na drzwi, które powstały w całości z naturalnego drewna, ponieważ tylko wtedy możemy być pewni solidności materiału, z którego je wykonano. Najczęściej produkuje się je przy użyciu drewna drzew iglastych takich jak sosna, świerk, cedr, a także niektórych egzotycznych gatunków, a są to mahoń, dąb, meranti, czy jesion. Na rynku istnieje wiele produktów, co sprawia, że łatwo znaleźć taki, który będzie doskonale pasował do każdego stylu wnętrza. Warto pamiętać o tym, iż drzwi z drewna mogą być różne. W sklepach znajdziemy takie, które są w całości pokryte kolorem, płaskie, bądź z różnego rodzaju żłobieniami. Dużą popularnością niezmiennie cieszą się drewniane modele ze wstawkami ze szkła. Klienci, którzy cenią sobie unikalność, na pewno znajdą odpowiednie dla siebie modele w ofercie produktów z rzeźbieniami. Często wykonuje się je na specjalnie zamówienie, wedle wzoru zgodnego z życzeniem osób zainteresowanych. 

Bezpieczeństwo domowników

Warto pamiętać także o tym, że jeśli zależy nad na tym, aby nasze drewniane drzwi dobrze chroniły przed włamaniami, powinny zostać zabezpieczone w odpowiednie elementy takie jak zamek ryglujący, wkładki antywłamaniowe, czy bolce o charakterze antywyważeniowym. Ze względu na wrażliwość na warunki pogodowe, bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na klasę wodoszczelności lub zbudowanie odpowiedniego zadaszenia dla kupionych drzwi.

Dlaczego warto się zdecydować na drzwi z drewna?

Producenci oferują klientów wiele rodzajów drzwi wejściowych. Jednak to właśnie te drewniane od wielu lat cieszą się niezmienne popularnością. Nic dziwnego, ponieważ posiadają one wiele zalet, często takich, których nie zaobserwujemy, w przypadku posiadania produktów stworzonych z innych surowców. Dlaczego warto wybrać drzwi drewniane?

  • Drewno, jest materiałem konstrukcyjnym, które wyróżnia wytrzymałość. Po zamontowaniu możemy cieszyć się nimi przez wiele lat, ale nie należy zapominać, że zmiany wilgotności powietrza w ich przypadku powodować odkształcenia, dlatego ważne jest, aby dbać o odpowiednią impregnację i zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy posłużą nam na bardzo długo i pozostaną w idealnym stanie.
  • Główną zaletą drewnianych modeli jest ich wyjątkowa estetyka oraz sposób wykończenia. Drewno charakteryzuje się niezwykle oryginalną fakturą i naturalnym rysunkiem słojów.
  • Drewno to surowiec charakteryzujący się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną (współczynnik Ud 0,8–1,2), więc doskonale zatrzymują ciepło i zmniejszają straty energetyczne.
  • Posiadają one izolację akustyczną na wysokim poziomie, dzięki czemu do domu nie przenikają hałasy z zewnątrz.
  • Drzwi z drewna są bardzo łatwe do odświeżenia, czy zmiany wyglądu. Starym skrzydłom można bez trudności przywrócić estetyczny wygląd. We wszystkim pomóc może  szeroka gama lakierów, farb, olejów, lakierobejcy i innych preparatów do drewna, które pozwalają na odświeżenie bądź zmianę wyglądu.
  • Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na pełną różnorodność w zakresie dodatków, zgodnie z preferencjami klientów, którzy mają do dyspozycji drzwi zewnętrzne z szybą, ornamentami lub innymi zdobieniami.
  • Drzwi drewniane w kwestii ochrony przed utratą ciepła oraz wytłumiania dźwięków z zewnątrz, a także w kwestiach związanych z ergonomią, uznawane są za skuteczniejsze od tych wykonanych ze stali.

Drzwi zewnętrzne to wizytówka Twojego domu

Wybierając drzwi zewnętrzne, warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Te wykonane z drewna są swego rodzaju klasykiem, który zdobi wiele miejsc zamieszkania. Swoją popularność zawdzięczają one dobrej izolacyjności termicznej oraz wysokiej dźwiękoszczelności. Są to parametry, w których górują nad modelami wykonanymi z innych surowców. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż na rynku istnieje wiele różnych wzorów i kolorów, a także dodatków takich jak szyby, ornamenty, żłobienia i inne zdobienia. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem drzwi do swojego lokum, warto zapoznać się z ofertą modeli drewnianych. Takie, w swoim asortymencie posiada wiele sklepów internetowych, między innymi dobredrzwi.pl.

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Drzwi zewnętrzne drewniane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →