Jakie drzwi wejściowe do mieszkania będą najlepsze?

Jakie drzwi do mieszkania są najlepsze?

Wybranie odpowiednich drzwi wejściowych do domu może przysporzyć trudności. Producenci tego typu produktów oferują wiele różnych modeli o odmiennych parametrach czy jakości wykonania. Większość użytkowników decyduje się na wybór odpowiednich skrzydeł ze względu na ich estetyczny wygląd. Jednak to nie wszystko, co jest w tym miejscu konieczne. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych? Jakie drzwi wybrać? Podpowiadamy. 

Drzwi wejściowe i ich charakterystyka  

Drzwi wejściowe do mieszkania pełnią wiele istotnych funkcji, takich jak między innymi odpowiednia izolacja termiczna czy ochrona przed hałasem. To również odpowiednie zabezpieczenie wszystkich domowników przez niechcianym wtargnięciem. Obecnie większość klientów decyduje się na wybór drzwi wejściowych stalowych, aluminiowych lub drewnianych ze względu na jakość zastosowanych tu rozwiązań czy też trwałość materiału. Jednak wybór odpowiedniego modelu może być dla nas problematyczny. W tym miejscu konieczne jest dostosowanie ich specyfiki do indywidualnych oczekiwań. 

Jak wybrać odpowiedni model?

Wybór właściwych drzwi wejściowych do mieszkania może być dość skomplikowany ze względu na mnogość dostępnych rozwiązań. Na rynku znajdziemy bowiem modele takie jak:

  • drewniane,
  • stalowe,
  • aluminiowe.

Są one niezwykle trwałe i charakteryzują się odpowiednimi wartościami bezpieczeństwa ze względu na zastosowane w nich komponenty, których uszkodzenie często wymaga naprawdę skoncentrowanych działań, dzięki czemu tak wiele osób decyduje się na ich wybór w opozycji do materiałów sztucznych.

Drzwi stalowe, aluminiowe a może drewniane? 

Drzwi wejściowe stalowe charakteryzują się korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Są niezwykle skuteczną zaporą przed niechcianym wtargnięciem osób trzecich. Są niezwykle masywne i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. 

Z kolei modele wejściowe drewniane to wybór związany z tradycją oraz solidnością. Najczęściej wybierane w ich produkcji drzewa to sosna, dąb, świerk, mahoń i inne. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnych rozwiązań każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Są niezwykle estetyczne i nadają wnętrzom klasycznego wyglądu

W modelach wejściowych aluminiowych zastosowane są dodatkowe materiały ociepleniowe takie jak między innymi doskonale znana nam wełna mineralna czy pianka poliuretanowa. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością na zniszczenia, dzięki czemu mogą być poddawane naprawdę intensywnej eksploatacji. Są to nowoczesne propozycje dostosowane do tego typu aranżacji. 

Jak widać, drzwi wejściowe do mieszkania mocno różnią się pomiędzy sobą. W zależności od indywidualnych potrzeb warto dobrać takie rozwiązanie, które będą odpowiednie w zależności od oczekiwań oraz specyfiki wnętrz. 

Kwestia bezpieczeństwa 

Istotną kwestią, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę to bezpieczeństwo wybranych drzwi wejściowych. Powinny one odpowiednio skutecznie chronić przed włamaniem oraz posiadać w sobie zabezpieczenia takie jak:

  • wkładka antywłamaniowa,
  • bolce antywyważeniowe,
  • zamek ryglujący itd.

Są to skuteczne rozwiązania, które pozwolą wesprzeć system w razie nieprzewidzianych sytuacji. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o bezpieczne przebywanie wszystkich domowników. 

Odpowiednia ochrona przed hałasem 

Drugim istotnym aspektem podczas wyboru odpowiednich drzwi wejściowych do domu będzie zdecydowanie ich dźwiękoszczelność, czyli odpowiednia izolacja przed hałasami i innymi dźwiękami.  Poziom ten zależy od wielu czynników, a więc od konstrukcji danego skrzydła drzwiowego, liczby szczelin z materiałem uszczelniającym i wielu innych aspektów. Jeśli chodzi o kwestie emisji dźwięku, to wahają się one w przedziale 20-50 dB. Jednak dla zachowania pełnego komfortu warto stosować się do zasady mówiącej o tym, aby nie przekroczyć 40dB w dzień i 30 dB w nocy.  Na rynku znajdziemy wiele modeli o odmiennej dźwiękoszczelności, warto, aby wynosiła ona minimalnie 35 dB, co w połączeniu z często dość mocnymi dźwiękami z zewnątrz pozwoli zachować pełen komfort korzystania z mieszkania. 

Często można spotkać się z opinią, jako modele zapewniające wysoką dźwiękoszczelność są zbędnym wydatkiem. Jednak są one niezwykle korzystnym rozwiązaniem zapewniające wysoką wygodę podczas korzystania zarówno podczas dnia jak i nocy. Dzięki nim o wiele lepiej zrelaksujesz się i odpoczniesz we własnych czterech ścianach.

Jakie drzwi wejściowe wybrać? 

Nie ma uniwersalnych rozwiązań na to, jaki model drzwi wejściowych do domu wybrać. Kwestie związane z zakupem warto poprzedzić odpowiednim przeanalizowaniem potrzeb i oczekiwań, a także parametrów technicznych związanych, chociażby z izolacją termiczną, dźwiękoszczelną czy rodzajem konstrukcji. Ze względu na złożone rozwiązania wydatek na poczet zakupu nowych drzwi wejściowych może być dla nas sporym wydatkiem. Jednak w tym przypadku cena związana jest nierozerwalnie z wysoką jakością produktu, który pozwoli zapewnić odpowiednią osłonę termiczną, akustyczną oraz wysokie bezpieczeństwo. To ważne, jeśli zależy nam na komforcie we własnym mieszkaniu.

 

Zobacz drzwi wejściowe do mieszkań na ternie całej Polski:

Drzwi wejściowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →