Jak wymierzyć otwór na drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne mają wiele zalet! Wyglądają stylowo, a po otwarciu nie zajmują tyle miejsca, co klasyczne skrzydła. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje przestrzeni na to, by móc swobodnie otwierać tradycyjne skrzydła. Co warto wiedzieć o przygotowaniu miejsca pod drzwi przesuwne i w jaki sposób wymierzyć otwór pod nie, by zamówić pasujący model? 

Dlaczego warto zastanowić się nad montażem drzwi przesuwnych?

Przesuwne systemy są wprost stworzone do małych przestrzeni. Jeśli Twoje mieszkanie jest niewielkie i zależy Ci na zachowaniu komfortowego ciągu komunikacyjnego pozbawionego miejsc kolizyjnych, drzwi przesuwne będą idealnym rozwiązaniem. Wiele modeli rozsuwanych jest produkowanych na wymiar, dlatego można idealnie dopasować je do miejsca, którym dysponujesz. Dobrze dopasowane do aranżacji drzwi będą prezentowały się również oryginalnie i stylowo. Szukasz skrzydeł do swoich wnętrz? Zobacz naszą ofertę – znajdziesz tu zarówno skrzydła, które świetnie sprawdzą się w skandynawskich wnętrzach, jak i surowe drzwi pasujące do klimatu industrialnego. 

Jak przygotować miejsce pod rozsuwane skrzydła?

Drzwi przesuwne, choć mają wiele zalet, nie będą pasować do każdej przestrzeni. Podstawą do ich prawidłowego funkcjonowania jest przede wszystkim miejsce na ścianie lub w ścianie, na które skrzydło może się rozsunąć. Najlepiej i najprościej będzie wybrać typ i model drzwi zewnętrznych jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Dzięki temu będziesz mógł precyzyjnie dopasować wymiary, dostosować miejsce, czy przygotować odpowiednich rozmiarów kasetę wewnątrz ściany.

Jak zmierzyć otwór pod modele przesuwne? 

Najważniejszym momentem przed dokonaniem zakupu drzwi przesuwnych (ale nie tylko, ta zasada dotyczy również innych typów), jest dokładne wymierzenie otworów drzwiowych. W których miejscach należy zmierzyć drzwi?

  • Wysokość – zmierz wysokość drzwi w kilku miejscach.
  • Szerokość – szerokość skrzydeł również należy sprawdzić w kilku miejscach, na dole, na górze i na środku otworu.
  • Przekątne – wymierz dokładnie obie przekątne otworu drzwiowego.
  • Grubość muru – ten parametr będzie szczególnie istotny, jeśli planujesz montaż modeli kasetowych. 

Jeśli marzą Ci się modele przesuwne, ale nie jesteś na 100% przekonany, czy taki montaż jest możliwy, zamów wizytę doradcy, który sprawdzi warunki panujące w Twoim mieszkaniu. Doradca oceni, czy we wskazanym przez Ciebie miejscu będzie można zamontować rozsuwane skrzydła i spisze wszystkie potrzebne wymiary.

Miejsce pod drzwi przesuwne naścienne

Skrzydło drzwi przesuwnych naściennych powinno w całości przesłonić otwór drzwiowy. Właśnie dlatego wymiary tego rodzaju modeli przesuwnych powinny być zawsze nieco większe niż wymiary samego otworu drzwiowego. Planując tego rodzaju skrzydła w swoim domu, warto przewidzieć również miejsce na prowadnicę, która może być odsłonięta lub schowana pod specjalną maskownicą. 

Miejsce pod rozsuwane drzwi kasetowe

Drzwi kasetowe to rozwiązanie bardzo praktyczne i estetyczne, ale wymagające odpowiedniego przygotowania. Tego rodzaju modele przesuwne najłatwiej zamontować w miejscach, które zostały do tego przystosowane już na etapie remontu czy budowy. W przypadku tego rodzaju skrzydła konieczne jest stworzenie specjalnej kasety w ścianie, w którą skrzydło schowa się po otworzeniu. 

Drzwi przesuwne to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu wnętrzach. Jeśli chcesz dobrać drzwi idealnie dopasowane do swojego domu, przeglądnij naszą ofertę https://dobredrzwi.pl/przesuwne i umów się z doradcą, który wykona pomiary i pomoże dobrać model najlepiej pasujący do przestrzeni, którą dysponujesz.

Ogromny wybór drzwi przesuwnych w naszym sklepie

Drzwi przesuwne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →