Jak wyciszyć szklane drzwi?

Jak wyciszyć szklane drzwi?

Hałas nie tylko wpływa na obniżenie koncentracji, ale i na nasz komfort. Zaburzone poczucie spokoju nie wpływa również relaksowi, a przecież tego nam trzeba we własnym domu. Cisza i spokój sprawiają, że możemy nazwać go swoją oazą. Tylko co zrobić, jeżeli przez drzwi, nie możemy zaznać upragnionego spokoju? Jak skutecznie wyciszyć kupione już drzwi szklane wewnętrzne? Na co zwracać uwagę przy wyborze szklanych skrzydeł do łazienki? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek!

Co wpływa na akustykę drzwi szklanych?

Izolacyjność akustyczna to złożona sprawa. Wpływa na nią wiele czynników, które należy uwzględnić już na samym początku projektowana drzwi. W przeciwnym wypadku nawet najlepszej jakości materiały mogą okazać się niewystarczające. Na akustykę drzwi wpływają m.in.:

  • konstrukcja skrzydła drzwiowego — uwzględnia ona czynniki takie jak masa powierzchniowa, liczba warstw oraz sposób, w jaki dokonano ich łączeń,
  • rodzaju i powierzchnia oszkleń,
  • konstrukcji ościeżnicy,
  • szczelność przymyków.

Jednym z najbardziej zmiennych czynników jest konstrukcja skrzydeł drzwiowych. Ulega ona zmianom ze względu na różne właściwości, jakie w poszczególnych modelach uważa się za nadrzędne. Inną konstrukcję posiadać będą modele o wysokiej odporności ogniowej, antywłamaniowe oraz te, wewnętrzne. Wypełnienie skrzydła drzwiowego zazwyczaj wykonywane jest z pełnych lub drążonych płyt. Mogą mieć one również układy warstwowe, na które składają się materiały takie jak: płyty drewnopochodne wełna mineralna, pianka poliuretanowa, blacha stalowa lub korek. Szklane drzwi żądzą się jednak trochę innymi prawami.

Izolacja akustyczna

Nie da się ukryć, zeszklenie w znacznym stopniu wpływa na izolacyjność akustyczną drzwi. Wielkość powierzchni szyby, jaką zastosowano w budowie skrzydła drzwi, może obniżyć izolacyjność akustyczną w danym modelu. Jest jednak kilka sposobów na to, jak temu zaradzić. Wszystko zależy bowiem od właściwości akustycznych szkła, które zastosowano do ich budowy. Dlatego decydując się na drzwi szklane wewnętrzne, należy zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu producent zadbał o ich akustykę.

Czy drzwi szklane do łazienki to dobry pomysł?

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zakupienie szklanych drzwi, które zostały wykonane z troską o zapewnienie im jak najlepszych właściwości izolacyjnych. Dzięki temu nie będziesz się zamartwiać tym, co zrobić z drzwiami, które nie tłumią hałasów. Tu polecamy zapoznać się zwłaszcza z modelami takimi jak: Porta Minimax M, Vox Endo 3, Vanilla 40, Asilo Falcone 3 oraz Porto Szklone 3/3. Zdaniem naszych klientów modele te nie mają sobie równych. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, skutecznie tłumią dźwięki, dzięki czemu cieszą się tak dobrymi opiniami.

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Szklane drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →