Jak wybrać zewnętrzne drzwi stalowe?

Najlepsze stalowe drzwi zewnętrzne

Drzwi stalowe są bardzo popularne wśród naszych klientów i chętnie wybierane jako drzwi wejściowe do domu lub mieszkania. Kiedy warto postawić na modele stalowe i dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem? Dziś opowiemy o tym, na co warto zwrócić uwagę, kupując skrzydła stalowe. 

Jakie powinny być dobrze drzwi wejściowe? 

Drzwi wejściowe to element, który z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo i komfort domownikom, a z drugiej strony ma ogromny wpływ na to, jak dom prezentuje się od zewnątrz. Jakie powinny być dobre skrzydła zewnętrzne?

  • Trwałe i solidne. Modele wejściowe każdego dnia używane są przez wszystkich domowników. Warto zainwestować w takie, które będą odporne na uszkodzenia i wykonane z materiałów wysokiej jakości. 
  • Antywłamaniowe. Dobre skrzydła zewnętrzne powinny chronić wnętrze domu przed włamywaczami.
  • Termoizolacyjne. Od tego, jakie slrzydła wybierzesz, mogą również zależeć Twoje rachunki za ogrzewanie. Im lepsze właściwości termoizolacyjne drzwi, tym ciepło będzie uciekać z wnętrza domu w mniejszym stopniu. 

Cechy charakterystyczne

Stal należy do bardzo trwałych materiałów – to m.in. dlatego jest ona tak często wybierana do produkcji drzwi stalowych. To właśnie drzwi stalowe zapewniają najlepsze właściwości antywłamaniowe oraz są odporne nawet na bardzo intensywne użytkowanie. Skrzydła metalowe cechują się również wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych – są w 100% odporne na śnieg, mróz czy silne promienie słoneczne.

Stal nie ma właściwości termoizolacyjnych. Właśnie dlatego środek drzwi stalowych wypełniany jest zazwyczaj sztywną pianką poliuretanową bądź polistyrenem ekspandowanym, dzięki którym stalowe skrzydła nie wpuszczają chłodu z zewnątrz, a ciepło zachowują w środku. 

Jak dobrać modele stalowe do domu?

Wybierając wejściowe drzwi stalowe, powinieneś zwracać uwagę zarówno na ich właściwości, jak i na aspekty wizualne. Aspekty techniczne powinny zależeć przede wszystkim od tego, czy wybierasz drzwi do domu, czy do mieszkania. W przypadku mieszkania, które znajduje się w większym budynku jednorodzinnym, nie jest potrzebna aż tak wysoka ochrona antywłamaniowa i termoizolacja, jak w przypadku skrzydeł do domu jednorodzinnego. Wybierając skrzydłai do wolnostojącego domu, ich wygląd dopasuj do stylu i kolorystyki bryły budynku. W budownictwie wielorodzinnym możesz dopasować drzwi wejściowe do skrzydeł prowadzących do pozostałych mieszkań. 

Pamiętaj, że modele stalowe wcale nie muszą na takie wyglądać. Wiele skrzydeł z tego materiału pokrytych jest laminatem, dzięki czemu mogą mieć dowolny kolor lub przypominać drzwi wykonane z drewna.

Szukasz idealnych drzwi stalowych do swojego domu lub mieszkania? Poznaj naszą ofertę i zastanów się, które z proponowanych przez nas skrzydeł spełniają Twoje oczekiwania i odpowiadają Ci wizualnie. 

Montaż drzwi stalowych

Kiedy już wybierzesz idealne skrzydła stalowe, zadbaj również o ich prawidłowy montaż. Jeśli nie masz doświadczenia w montowaniu drzwi, zleć to naszym specjalistom, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą montaż, zostawiając po sobie perfekcyjny porządek. 

Jak widać, drzwi stalowe to świetny wybór zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym. Jeśli nadal skrzydła ze stali kojarzą Ci się jedynie z drzwiami wykorzystywanymi np. w halach produkcyjnych, zobacz naszą ofertę. Przeglądając nasze propozycje, przekonasz się, że oferta stalowych skrzydeł jest na tyle ciekawa i zróżnicowana wizualnie, że każdy może znaleźć model, który będzie mu odpowiadał w 100%.

Poznaj nasze najpopularniejsze drzwi stalowe

Drzwi zewnętrzne stalowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →