Jak wybrać idealne drzwi do pokoju?

Drzwi pokojowe

To, jakie drzwi pokojowe wybierzesz, ma ogromny wpływ na to, jak będzie prezentowało się wnętrze Twojego domu lub mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę, szukając drzwi wewnętrznych? Mamy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu ta ważna decyzja być może stanie się łatwiejsza. Zaczynamy!

Wybór drzwi pokojowych do Twojego domu lub mieszkania

Wymiana drzwi pokojowych to bardzo często spore przedsięwzięcie, które wymaga czasu, zaangażowania, inwestycji i… generuje spory bałagan. Właśnie dlatego nowe skrzydła warto wybrać tak, by jak najdłużej prezentowały się estetycznie i funkcjonowały bez zarzutu. Na co zwrócić uwagę, szukając skrzydeł pokojowych? Zanim zaczniesz czytać dalej, zobacz naszą pełną ofertę bestsellerowych drzwi pokojowych – szybkie przeglądnięcie oferty pozwoli Ci zorientować się, w jakich modelach możesz wybierać.

Jak dobrać kolor drzwi pokojowych?

Kolor drzwi pokojowych powinien być uzależniony m.in. od stylu, w jakim jest urządzone wnętrze. W klasycznych aranżacjach bardzo często wykorzystywane są np. skrzydła w kolorze drewna, a w nowoczesnych skrzydła białe i w kolorze chłodnej szarości.

Odcień modeli drewnianych warto dobrać do koloru podłóg oraz listew przypodłogowych. Szukając drzwi dla siebie, postaraj się, uniknąć sytuacji, w której każdy z tych trzech elementów ma inny odcień drewna – takie zestawienie sprawi, że aranżacja będzie nieestetyczna i niespójna.

Klasyczne czy przesuwne?

Drzwi pokojowe mogą być klasyczne, z tradycyjnie otwieranym skrzydłem lub rozsuwane. Który rodzaj drzwi będzie lepszym wyborem? Wiele zależy od tego, jak dużo miejsca masz do zagospodarowania. Drzwi przesuwne sprawdzą się świetnie tam, gdzie brakuje miejsca na otwarcie klasycznych skrzydeł. Przesuwne modele mogą również pełnić funkcję estetycznej i bardzo efektownej ruchomej ścianki, która pozwoli rozdzielić od siebie np. dwie strefy w pokoju dziennym.

Przeszklone czy pełne drzwi pokojowe?

Kolejną ważną kwestią, którą warto przemyśleć, jest wybór skrzydła pełnego lub z przeszkleniami. Która opcja będzie lepszym wyborem? 

  • Przeszklone drzwi pokojowe. Skrzydła z przeszkleniami sprawdzą się świetnie w mieszkaniach lub domach, w których dostęp do naturalnego światła jest ograniczony. Przeszklenia przepuszczą światło i sprawią, że wnętrza będą wizualnie lżejsze i jaśniejsze.
  • Pełne drzwi pokojowe. Pełne skrzydła wyglądają bardzo stylowo, zapewniają pełną prywatność oraz często izolują dźwięki lepiej niż podobne modele z przeszkleniami. 

Drzwi pokojowe przylgowe czy bezprzylgowe?

Wybierając drzwi pokojowe do swojego domu, przemyśl również, czy lepsza będzie dla Ciebie konstrukcja bezprzylgowa, czy przylgowa. Klasyczne przylgowe to tradycyjne modele, w których skrzydło wykończone jest charakterystycznym wcięciem nazywanym przylgą. W przypadku drzwi bezprzylgowych krawędź skrzydła jest równa, a linia skrzydła oraz fugi tworzy jedną płaszczyznę.

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, szukając idealnych drzwi pokojowych do swojego domu lub mieszkania. Teraz przeglądnij naszą pełną ofertę skrzydeł do pokoju i zacznij szukać modelu dla siebie. Pamiętaj, że zawsze warto zastanowić się nad zakupem drzwi z montażem. Ekipa montażowa, która przyjedzie w wyznaczonym terminie do Twojego domu szybko, sprawnie i fachowo zamontuje wszystkie skrzydła i zostawi po sobie idealny porządek. Ty będziesz mógł od razu cieszyć się swoim nowo zamontowanymi drzwiami i jeszcze piękniejszym wnętrzem!

Zobacz naszą ofertę drzwi pokojowych

Drzwi pokojowe

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →