Jak przygotować się przed zakupem drzwi wejściowych?

zakup-drzwi wejściowych

Zakup drzwi wejściowych to bardzo ważny moment, a dobór odpowiedniego modelu będzie miał znaczny wpływ na komfort mieszkańców. Dobrej jakości skrzydła zewnętrzne wejściowe będą wyglądały estetycznie przez długi raz oraz służyły płynnie i bezawaryjnie przez wiele lat. Jak przygotować się do zakupu? 

Pomiar otworu pod drzwi wejściowe 

Chcesz kupić nowe drzwi wejściowe, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pierwszym i jednym z najważniejszych etapów jest dokładne wymierzenie otworu drzwiowego, w którym skrzydła mają być zamontowane. Zacznij od zmierzenia wysokości otworu – wykonaj pomiary w kilku miejscach, tak, by sprawdzić, czy miejsce na drzwi na pewno jest równe. Następnie zmierz szerokość – tu również sprawdź wymiary w kilku miejscach. Kolejnym parametrem, jaki trzeba spisać, są przekątne. Istotna będzie również grubość muru, a często również określenie warstw, z jakich mur jest zbudowany. 

Jeśli nie jesteś pewien, czy uda Ci się spisać wszystkie wymiary i informacje potrzebne do kupienia odpowiednich skrzydeł do Twojego domu, umów się z naszym specjalistą. Doradca w umówionym terminie przyjedzie we wskazane miejsce i sprawdzi rozmiar otworu drzwiowego oraz warunki panujące na miejscu. 

Design drzwi wejściowych

Jeśli będziesz tego potrzebował, doradca może również pomóc Ci w doborze wyglądu drzwi. Skrzydła do domu jednorodzinnego powinny być dopasowane do elewacji i stylu budynku, a także do innych elementów, takich jak okna czy brama garażowa. W przypadku modeli wejściowych do mieszkania konieczne może być dopasowanie wyglądu skrzydła do innych wejść do mieszkań w Twojej klatce schodowej. Bardzo często zdarza się, że wygląd drzwi wejściowych w budynku wielorodzinnych jest określony przez regulamin wspólnoty lub spółdzielni. Jeśli w regulaminie Twojego budynku nie ma takich zapisów, możesz dopasować wygląd drzwi do stylu, w jakim urządzone jest Twoje mieszkanie. 

Dobór odpowiednich parametrów

Kiedy będziesz już znał wymiary otworu drzwiowego do Twojego domu lub mieszkania, a w Twojej głowie zagości wizja dotycząca wyglądu skrzydła, trzeba będzie jeszcze zastanowić się nad właściwościami Twoich drzwi. Zastanów się, jakie parametry są dla Ciebie wyjątkowo istotne i na co powinieneś zwrócić uwagę, szukając drzwi dla siebie. O czym warto pomyśleć?

  • Parametry antywłamaniowe. Modele wejściowe powinny zapewniać bezpieczeństwo domownikom, dlatego dobre parametry antywłamaniowe są niezwykle istotne. Odporność na próby włamania jest ważna szczególnie w przypadku domów wolnostojących – mieszkania w budynkach wielorodzinnych znacznie rzadziej padają ofiarą złodziei.
  • Parametry akustyczne. Ochrona przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz jest równie istota w domach jednorodzinnych, jak i w blokach – szczekanie psów wczesnym rankiem i głośne rozmowy sąsiadów potrafią być naprawdę uciążliwe!
  • Parametry termoizolacyjne. Odpowiednia termoizolacja sprawi, że w domu lub mieszkaniu będzie ciepło i komfortowo, a rachunki za ogrzewanie będą mniejsze. 

Nie zostawiaj wyboru swoich skrzydeł wejściowych przypadkowi! Odpowiednio przygotuj się do zakupu i wybierz modele, które będą służyły Ci długo i bezawaryjnie. Poznaj pełną ofertę naszych drzwi wejściowych i przekonaj się, które z nich najlepiej będą pasowały do Twojego domu lub mieszkania. 

Poznaj wszystkie oferty drzwi wejściowych w naszym sklepie

Drzwi wejściowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →