Jak dobrać zewnętrzne drzwi do mieszkania i na co zwrócić uwagę?

skrzydła drzwiowe do mieszkania

Drzwi wejściowe oddzielają wnętrze domu od świata zewnętrznego i sprawiają, że domownicy mogą czuć się bezpiecznie. Zewnętrzne skrzydła do mieszkania, choć znajdują się wewnątrz budynku wielorodzinnego, również powinny spełniać pewne standardy, które sprawią, że przebywanie w domu będzie komfortowe. Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi do mieszkania?

Najważniejsze cechy drzwi do mieszkania

Wybór odpowiednich skrzydeł do mieszkania jest bardzo istotny i nie warto pozostawiać go przypadkowi. Takie drzwi wybieramy zwykle raz na wiele lat i to właśnie one w dużej mierze decydują o komforcie przebywania we własnym mieszkaniu. Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi do mieszkania? 

Dźwiękoszczelne modele do mieszkania

Klatka schodowa w budynkach wielorodzinnych to miejsce, w którym często bywa głośno. Sąsiedzi rozmawiają ze sobą, szczeka pies, dzieci biegają po schodach – te z pozoru nieszkodliwe dźwięki mogą być uciążliwe, szczególnie późnym wieczorem, gdy w mieszkaniu jest już cisza, a my chcemy przede wszystkim odpocząć. Na otwartych, wysokich klatkach schodowych takie dźwięki są wzmacniane przez echo i słyszalne dla mieszkańców wszystkich pięter. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by drzwi do mieszkania, które wybierzesz, były dźwiękoszczelne. Dobrą ochronę przed dźwiękami z zewnątrz zapewnią już modele o izolacyjności na poziomie 30 dB. Zobacz drzwi dostępne w naszej ofercie i przekonaj się, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim mieszkaniu. 

Antywłamaniowe drzwi

Choć mieszkanie w bloku chronione jest również drzwiami wejściowymi do samego budynku, to kupując zewnętrzne skrzydła do mieszkania, warto również zwrócić uwagę na ich właściwości antywłamaniowe. W końcu włamania do mieszkań, nawet tych objętych najbardziej precyzyjnym monitoringiem sąsiedzkim, również się zdarzają. Wybierając drzwi do mieszkania, zwróć więc uwagę na oznaczenia dotyczące klasy produktu, która decyduje o tym, w jakim stopniu skrzydła chronią wnętrze mieszkania przed włamaniem. Drzwi do mieszkania mogą być oznaczone jedną z sześciu klas antywłamaniowych – od RC1 do RC6. RC1 oznacza najbardziej podstawową ochronę, natomiast drzwi oznaczone klasą RC6 są odporne nawet na próby włamań z użyciem elektronarzędzi o dużej mocy. 

Trwałe drzwi do mieszkania 

Drzwi do mieszkania, oprócz tego, że powinny być antywłamaniowe i dźwiękoszczelne, muszą też być po prostu trwałe. Modele wejściowe używane są wiele razy w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest, by były odporne na uszkodzenia i odkształcenia. Warto zwrócić również uwagę na takie drzwi, które łatwo będzie utrzymać w czystości. Wejście do mieszkania szczególnie bardzo narażone jest na zabrudzenia zimą, kiedy wchodzimy do środka w mokrych zabrudzonych butach. 

Drzwi do mieszkania a termoizolacja

Choć na klatce schodowej zwykle jest cieplej niż na zewnątrz, to nadal różnica temperatur między wnętrzem mieszkania a klatką schodową jest odczuwalna. Z tego powodu wybierając drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku, również warto wziąć pod uwagę współczynniki związane z termoizolacją, by zminimalizować ryzyko strat ciepła.

Szukasz solidnych zewnętrznych drzwi do mieszkania? Poznaj naszą ofertę i dobierz modele, które najlepiej spełniają Twoje wymagania. Oprócz wymienionych wyżej czynników weź również pod uwagę oczywiście aspekty wizualne. Wybierz skrzydła, które będą pasowały zarówno do wnętrza Twojego domu, jak i do samej klatki schodowej. Pamiętaj też, że w przypadku drzwi zewnętrznych bardzo ważny jest profesjonalny montaż, dlatego, jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach, możesz zdecydować się na pomoc fachowców.

Zobacz ofertę drzwi mieszkaniowych

Drzwi do mieszkania

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →