Jak dobrać odpowiednie drzwi zewnętrzne?

drzwi wejściowe

Stoisz przed zakupem drzwi zewnętrznych? Wybór odpowiednich skrzydeł do domu to decyzja, którą warto wcześniej odpowiednio przemyśleć. W końcu raz wybrane drzwi zostaną z Tobą przez wiele lat i będą wizytówką Twojego domu. Zadbaj o to, by Twoje drzwi zewnętrzne były nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale również by prezentowały się bez zarzutu. 

Design drzwi zewnętrznych do domu

W przypadku drzwi zewnętrznych możemy powiedzieć na pewno, że wygląd ma znaczenie! Skrzydła do domu to pierwsza rzecz, jaką z bliska widzi każda odwiedzająca Cię osoba. Odpowiednio dobrane skrzydło ma również ogromny wpływ na to, jak prezentuje się cała bryła budynku. Warto dobrać wygląd drzwi do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Inne skrzydło będzie pasowało do domu utrzymanego w chłodnej kolorystyce o prostej, minimalistycznej bryle, a inne do klasycznego białego domu z czerwoną dachówką. 

Z przeszkleniami czy bez?

Przeszklenia są bardzo istotnym elementem, który znacząco wpływa na estetykę całego skrzydła. W takim razie czy lepiej wybrać drzwi z szybą, czy lepiej sprawdzi się pełne skrzydło?

  • Skrzydło z przeszkleniami. Skrzydła z szybą to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, by drzwi przepuszczały naturalne światło. Przeszklenia sprawiają, że zarówno same drzwi, jak i cały dom prezentują się bardzo lekko.
  • Pełne skrzydła. Modele bez przeszkleń to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na pełnej prywatności. Pełne drzwi bardzo często mają również świetne właściwości izolacyjne oraz prezentują się stylowo i elegancko. 

Najważniejsze właściwości drzwi zewnętrznych

Wygląd to jedno, ale równie ważne, a może jeszcze ważniejsze niż nienaganna estetyka są właściwości techniczne, dzięki którym drzwi będą mogły zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Jakie cechy powinny mieć dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe. 

Drzwi wejściowe, szczególnie te prowadzące do domu prywatnego, powinny mieć właściwości antywłamaniowe. Gdy będziesz szukał drzwi zewnętrznych dla siebie, koniecznie zaglądnij w szczegółową specyfikację dotyczącą danego modelu. Zwróć uwagę na parametr RC – to właśnie on świadczy o tym, że skrzydła mają dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem. Obok symbolu RC zobaczysz cyfrę od 1 do 6. Im większa cyfra, tym systemy antywłamaniowe w danym modelu będą bardziej zaawansowane. Najpopularniejsze antywłamaniowe modele, których cena jest adekwatna do właściwości, to modele o parametrach RC2 lub RC3.

Akustyczne drzwi do domu

Hałasy dobiegające z ruchliwej ulicy mogą skutecznie zaburzyć popołudniowy wypoczynek. Jeśli chcesz jak najskuteczniej wyciszyć wnętrze swojego domu, wybierz drzwi zewnętrzne o dobrych parametrach akustycznych. Przeglądając dokumentację techniczną zwróć uwagę na czynnik Rw. Im cyfra przy tym parametrze będzie wyższa, tym skrzydło lepiej będzie chroniło przed hałasem. 

Termoizolacyjne drzwi zewnętrzne 

Dobre skrzydła zewnętrzne powinny mieć również jak najlepsze właściwości termoizolacyjne. Odpowiednia izolacja jest szczególnie ważna zimą. Jeśli Twoje drzwi będą szczelne, ciepłe powietrze zostanie wewnątrz domu, a chłód z zewnątrz nie będzie przedostawał się do środka. 

Nie zostawiaj wyboru drzwi zewnętrznych przypadkowi i postaw na model, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Nie zapomnij również o profesjonalnym montażu. Źle zamontowane skrzydło nie będzie działało sprawnie, a jego właściwości nie będą odpowiadały tym, które obiecuje producent. Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach, skorzystaj z pomocy fachowców, którzy szybko, sprawnie i bezbłędnie zamontują Twoje drzwi. 

Sprawdź bogatą ofertę w naszym sklepie

Drzwi zewnętrzne do domu

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →