Jak dobrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych może być wyzwaniem ze względu na mnogość i różnorodność modeli, które obecnie dostępne są na rynku. Jak dobrać skrzydła, które będą nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale również ich cena będzie przyjazna dla portfela? Wybierając drzwi, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które będą miały wpływ na każdy z tych aspektów

Jakie powinny być dobre drzwi wejściowe?

Zanim opowiemy o tym, na co warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi dla siebie, skupmy się na cechach dobrych drzwi wejściowych. Na jakie warto zwrócić uwagę? Kluczowe są trzy parametry – te dotyczące właściwości antywłamaniowych, akustycznych oraz termoizolacyjnych

Idealne skrzydła mogłyby mieć wszystkie wspomniane parametry utrzymane na wysokim poziomie. Ale warto pamiętać o tym, że w większości przypadków nie potrzebujemy modeli idealnych. Potrzebujemy takie, które dobrze sprawdzą się w konkretnych warunkach, w jakich mają być zamontowane. Przykładowo – w domu jednorodzinnym istotniejsze mogą być właściwości antywłamaniowe oraz termoizolacyjne, w mieszkaniu w bloku natomiast istotniejsze okażą się parametry akustyczne. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe wybieramy raz na długie lata. Właśnie dlatego wybór najtańszego i najprostszego modelu, jaki znajdziesz w sklepie, nie jest najlepszą decyzją. Wybierz model, który będzie Ci służył długo i dobrze – tak, byś za kilka lat nie musiał martwić się nowymi wydatkami i bałaganem związanym z remontem. Na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednio?

Materiał, z jakiego wykonane są drzwi

Pierwszym ważnym czynnikiem jest materiał, z jakiego wykonane są drzwi wejściowe. Najpopularniejszymi opcjami są drewno, stal, aluminium i kompozyt. Drewniane skrzydła wejściowe są chętnie wybierane ze względu na swój naturalny charakter i ciepły wygląd. Stalowe modele zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a aluminiowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Drzwi kompozytowe łączą w sobie zalety różnych materiałów, oferując dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Estetyka

Drzwi wejściowe są wizytówką Twojego domu, dlatego ważne jest, aby pasowały do jego stylu architektonicznego. Do nowoczesnej bryły będą pasowały minimalistyczne skrzydła z chromowanymi okuciami oraz gładkim skrzydłem. W domu w stylu tradycyjnym świetnie będą prezentowały się drzwi z ozdobnymi przeszkleniami ze szprosami czy modele z dekoracyjnymi frezami. Możesz wybierać spośród różnych wzorów, kolorów i zdobień, które pozwolą Ci dostosować skrzydła do Twoich preferencji estetycznych. Dobrze dobrane drzwi powinny pasować również do elewacji oraz stolarki okiennej. Taka dbałość o detale pozwoli Ci osiągnąć spójny i estetyczny efekt wizualny. 

Wielkość i układ

Przed zakupem drzwi wejściowych, zmierz dokładnie otwór, w którym mają być zamontowane. Tylko bardzo precyzyjne pomiary pozwolą dobrać odpowiedni rozmiar skrzydeł. Jeśli nie jesteś pewien, jak zmierzyć otwór drzwiowy, zachęcamy do umówienia się na spotkanie z naszym doradcą. Konsultant przyjedzie na miejsce, oceni warunki panujące na miejscu oraz – jeśli będziesz tego potrzebował – pomoże Ci dobrać właściwy model.

Pamiętaj, że dobór odpowiednich modeli wejściowych jest ważny, ale jeszcze istotniejszy jest ich odpowiedni montaż. Tylko prawidłowo zamontowane drzwi będą mogły działać właściwie przez długie lata oraz – co bardzo ważne – spełniać oczekiwania co do parametrów obiecywanych przez producenta. Jeśli nie masz doświadczenia w tego rodzaju pracach, zleć montaż drzwi wejściowych profesjonalistom. 

Sprawdź naszą ofertę

Drzwi wejściowe

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →