Jak dobrać odpowiednie drzwi techniczne?

Modele techniczne do domu

Zazwyczaj bywa tak, że najwięcej uwagi przywiązujemy do zakupu głównych drzwi wejściowych do domu. Nic w tym dziwnego – w końcu to właśnie one w dużej mierze odpowiadają za komfort i bezpieczeństwo domowników oraz w znaczący sposób wpływają na to, jak budynek prezentuje się od zewnątrz. Warto jednak pamiętać też o tym, że odpowiednio dobrane modele techniczne również są niezwykle istotne. Gdzie montuje się takie drzwi i jak je wybrać by służyły jak najdłużej i jak najlepiej?

Gdzie montuje się drzwi techniczne?

Drzwi techniczne to modele o wyjątkowych właściwościach, które montowane są w pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia, np. kotłowniach, piwnicach, strychach. garażach czy jako przejście między garażem a wnętrzem domu. Drzwi techniczne to modele, które spełniają określone wymagania dotyczące bezpieczeństwa, czyli są np. dymoszczelne, odporne na działanie ognia czy antywłamaniowe. 

Modele techniczne, choć ich nazwa brzmi bardzo surowo i mało domowo, mogą prezentować się bardzo efektownie! Pomimo tego, że w przypadku takich modeli najważniejsze są parametry techniczne, to mnogość modeli i wariantów, jakie oferują producenci drzwi technicznych, umożliwia idealne dopasowanie ich do aranżacji wnętrza domu. Chcesz zobaczyć, jak mogą wyglądać drzwi techniczne? Sprawdź pełną ofertę dostępną w naszym sklepie: https://dobredrzwi.pl/drzwi-techniczne

Jakie modele techniczne wybrać?

Wybierając drzwi techniczne do swojego domu, w pierwszej kolejności zastanów się, na jakich szczególnych parametrach zależy Ci najbardziej. Zazwyczaj najważniejsze pożądane cechy uzależnione są od miejsca, w którym takie drzwi mają być zamontowane. 

Drzwi techniczne antywłamaniowe

Jednym z najważniejszych zadań domowych drzwi technicznych jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom, czyli między innymi ochrona przed włamaniem. Modele antywłamaniowe w specyfikacji technicznej oznaczone są parametrem RC oraz liczbą od 1 do 6. Im wyższa cyfra, tym bardziej zaawansowane są zabezpieczenia antywłamaniowe. Skrzydła chroniące przed potencjalnym działaniem włamywacza montowane są zwykle w przejściu między garażem a wnętrzem domu lub jako tylko czy boczne drzwi wejściowe.

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi techniczne bardzo często mają również zapewnić ochronę przed rozprzestrzenianiem się dymu oraz ognia. Tego rodzaju drzwi najczęściej montowane są w kotłowniach oraz piwnicach, w których zamontowany jest piec. Klasa odporności ogniowej określana jest przez parametr EI i liczbę, np. EI15, EI30 czy EI60. Liczba przy symbolu EI oznacza, ile minut dany model drzwi będzie mógł stanowić zaporę przed ogniem. 

Drzwi o dobrej izolacji termicznej i akustycznej

Drzwi, które dobrze izolują przed hałasem i niskimi temperaturami przydadzą się np. jako przejście między garażem czy drzwi do spiżarni, w której chcemy utrzymać niższą temperaturę niż w całym domu. Modele termoizolacyjne poprawią komfort mieszkania oraz umożliwią zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, a modele akustyczne sprawią, że hałasy dobiegające z garażu, z zewnątrz czy z innych części domu przestaną być problemem.

Szukasz drzwi technicznych, które będą odpowiadały Ci zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym? Tutaj znajdziesz pełną ofertę drzwi technicznych, jakie możesz kupić w naszym sklepie. Pamiętaj, że zawsze warto zastanowić się nad zakupem skrzydeł z usługą profesjonalnego montażu. Nieprawidłowo zamontowane skrzydła mogą nie działać tak, jak obiecuje producent i zawieść w momencie ewentualnego zagrożenia. 

Dobierz odpowiedni model drzwi technicznych do swoich potrzeb

Drzwi techniczne do domu

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →