Idealne rozwiązanie dla Twojego domu – pełne drzwi wewnętrzne

Pełne drzwi wewnętrzne w twoim domu

Planując aranżację wnętrza domu czy mieszkania, często skupiamy się przede wszystkim na elementach, takich jak podłogi, ściany i oczywiście całe wyposażenie. Wszystkie te elementy są bezsprzecznie bardzo ważne, ale jeśli nie dobierzemy do nich drzwi, które będą pasowały do całości, w tej dobrze przemyślanej aranżacji może coś zacząć zgrzytać. W takim razie – jakie drzwi wewnętrzne wybrać, by harmonijnie uzupełniały całą aranżację? Dziś skupimy się na pełnych drzwiach wewnętrznych. Jakie są ich zalety i kiedy warto wybrać je zamiast modeli z przeszkleniami?

Pełne drzwi wewnętrzne – najważniejsze zalety

Zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będą przeszklone, czy pełne drzwi wewnętrzne? Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje wady i zalety. Dlaczego warto wybrać te drugie?

  • Izolacja akustyczna – bardzo często pełne drzwi wewnętrzne zapewniają lepszą izolację akustyczną niż drzwi z przeszkleniami. Jeśli więc zależy Ci na tym, by odizolować się od domowych hałasów, wybierz drzwi o pełnym skrzydle. 
  • Prywatność – pełne drzwi warto zamontować w pomieszczeniach, w których zależy nam na prywatności. Żadne przeszklenia – nawet te mleczne – nie zapewnią takiej prywatności, jak pełne skrzydło. 
  • Estetyka – oczywiście design drzwi to kwestia gustu, ale w naszej ofercie znajdziesz pełne drzwi wewnętrzne, które wyglądają naprawdę świetnie i wzbogacą aranżację Twojego domu lub mieszkania – niezależnie od stylu, w jakim urządziłeś swoje wnętrza. 
  • Trwałość – pełne drzwi wewnętrzne są bardzo trwałe oraz bezpieczne. Wybierając ten typ skrzydła, nie musisz się obawiać np. o to, że szyba w drzwiach pęknie od przypadkowego uderzenia czy silnego trzaśnięcia skrzydłem np. w wyniku przeciągu. 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się pełne drzwi wewnętrzne?

Pełne drzwi wewnętrzne możesz zamontować w całym swoim domu czy mieszkaniu. Taki typ skrzydła wyjątkowo dobrze prezentuje się na dużych przestrzeniach.

Jeśli nie chcesz montować pełnych drzwi we wszystkich otworach drzwiowych w domu, możesz mieszać je z przeszklonymi modelami z tej samej serii. Drzwi wewnętrzne pełne mogą być świetnym wyborem np. do gabinetu, w którym pracujemy w skupieniu – do tego potrzeba ciszy i spokoju. Wygłuszające i dające pełną prywatność pełne drzwi dobrze sprawdzą się też w sypialni oraz w łazience. 

Pełne skrzydło – jak dopasować je do stylu wnętrza?

Drzwi o pełnym skrzydle występują w wielu bardzo różnorodnych odsłonach! Możesz dopasować je do stylu, w jakim urządziłeś swoje wnętrza, a także do kolorystyki, jaka w nich panuje. Przykład?

  • Pełne drzwi do industrialnego mieszkania – do loftowego wnętrza możesz wybrać szare drzwi o gładkiej powierzchni, które idealnie wpasują się w surowy charakter aranżacji. W takim wnętrzu świetnie mogą prezentować się również pełne drzwi wewnętrzne przesuwne w stylu barn doors.
  • Drzwi do skandynawskiego domu – w aranżacji skandynawskiej świetnie będą prezentowały się pełne drzwi z naturalnego, jasnego drewna – proste i funkcjonalne.
  • Pełne drzwi do klasycznej aranżacji – jeśli szukasz skrzydła do klasycznego mieszkania, możesz wybrać np. białe z tradycyjnymi żłobieniami zdobiącymi powierzchnię skrzydła oraz ozdobą klamką. 

Dobrze dobrane pełne skrzydło może wzbogacić aranżację Twojego domu i mieszkania i sprawić, że wnętrza będą estetyczne i funkcjonalne. Przeglądnij pełną ofertę pełnych drzwi wewnętrznych w naszym sklepie. Jeśli pojawią się pytania – skontaktuj się z nami! 

Poznaj nasze inne produkty

Drzwi pokojowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →