Gdzie warto zamontować drzwi techniczne?

dobre drzwi techniczne

Drzwi techniczne to modele o specjalnych właściwościach, które sprawdzają się tam, gdzie wymagane są szczególne parametry – np. antywłamaniowe, energooszczędne czy przeciwpożarowe. Co należy wiedzieć o drzwiach technicznych i w jakich miejscach warto je zamontować?

Co warto wiedzieć o drzwiach technicznych? 

Drzwi techniczne to modele, które są wzbogacone o specjalne parametry, poprawiające ich funkcjonalność. To właśnie ze względu na te parametry, skrzydła techniczne nazywane są również skrzydłami o specjalnym przeznaczeniu. Jakie parametry są charakterystyczne dla drzwi tego rodzaju?

  • Antywłamaniowe. Modele techniczne montowane są często w miejscach, w których istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przed włamaniami. Właśnie dlatego skrzydła tego rodzaju powinny mieć świetne parametry antywłamaniowe. Cechy te oznaczone są w specyfikacji technicznej znacznikami od RC1 do RC6. Im wyższa cyfra przy symbolu RC, tym parametry antywłamaniowe są bardziej zaawansowane. 
  • Termoizolacyjne. W przypadku skrzydeł technicznych bardzo ważne są również właściwości termoizolacyjne. By wybrać skrzydło o dobrych parametrach, zwróć uwagę na parametr U. Im będzie niższy, tym lepiej.
  • Przeciwpożarowe. Drzwi techniczne mogą również chronić przed rozprzestrzeniającym się pożarem. Parametry przeciwpożarowe oznaczane są znacznikiem EI i liczbą, np. EI 30, EI 60 czy EI 120. Liczba oznacza, ile minut skrzydła mogą stanowić skuteczną barierę przed ogniem, np. 30 minut, 60 minut lub 120 minut. 

Gdzie warto zamontować drzwi techniczne?

Drzwi techniczne w zależności od właściwości mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Nasi klienci bardzo często wykorzystują np. antywłamaniowe drzwi techniczne, jako modele wejściowe do swoich domów. Istnieje jednak kilka domowych pomieszczeń, w których tego rodzaju skrzydła są szczególnie często wykorzystywane. Jakie to pomieszczenia?

Drzwi techniczne do garażu

Przejście między domem a garażem to cel, który bardzo często obierają sobie włamywacze. Tego rodzaju skrzydła są schowane i niewidoczne dla sąsiadów czy przechodniów, dlatego włamywacz ma zwykle więcej czasu do działania niż np. w przypadku frontowych drzwi wejściowych. Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakie skrzydła wybierzesz do tego miejsca. Zadbaj o to, by miały one odpowiednie właściwości antywłamaniowe, które pozwolą ochronić Twoją rodzinę oraz cały Wasz dobytek. 

Jakie skrzydła do kotłowni lub piwnicy?

Kotłownie i piwnice to miejsca, w których zwykle znajdują się piece odpowiadające za ogrzanie całego domu. To właśnie w tych miejscach przechowywane są również często materiały łatwopalne. Właśnie dlatego w tym miejscu warto zamontować drzwi techniczne przeciwpożarowe, które w razie zaprószenia ognia zatrzymają pożar jak najdłużej. Warto wybrać również takie drzwi, które same będą się zamykać, nawet jeśli wy, jako domownicy, o tym zapomnicie. Pamiętaj, że tylko zamknięte drzwi mają szansę zadziałać w momencie pożaru. 

Drzwi techniczne do spiżarni

W spiżarni pożądana jest niska temperatura, dzięki której produkty spożywcze dłużej będą świeże. W tym miejscu warto zamontować drzwi techniczne termiczne, które sprawią, że w domu będzie przyjemnie ciepło, a w spiżarce odpowiednio chłodno.

Pamiętaj, że w przypadku modeli technicznych, równie ważny, jak wybór odpowiedniego modelu, jest również ich prawidłowy montaż. Jeśli chcesz mieć pewność, że skrzydła zostały zamontowane profesjonalnie, zamów usługę montażu drzwi przez specjalistyczną i doświadczoną ekipę fachowców.

Sprawdź ofertę w naszym sklepie

Drzwi techniczne 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →