Gdzie warto zamontować drzwi aluminiowe?

Drzwi aluminiowe cieszą się sporą popularnością wśród naszych odbiorców. Nic w tym dziwnego – skrzydła z aluminium są trwałe, mają świetnie właściwości, a przy tym są stosunkowo lekkie i bardzo estetyczne. Co warto wiedzieć o aluminiowych drzwiach i w jakich miejscach warto rozważyć ich montaż?

Drzwi aluminiowe – wady i zalety

Drzwi z aluminium mają wiele zalet, ale jak każde rozwiązanie, mają też swoje wady. Poznaj je!

Zalety drzwi aluminiowych:

  • odporność na trudne warunki atmosferyczne – skrzydła z aluminium bardzo często wykorzystywane są jako skrzydła wejściowe, ponieważ dobrze znoszą kontakt z deszczem, śniegiem oraz silnymi promieniami UV;
  • stabilność – w przeciwieństwie do modeli z PCV lub drewna aluminiowe skrzydła nie odkształcają się i nie wypaczają podczas użytkowania;
  • przyjemna eksploatacja – skrzydła aluminiowe nie wymagają impregnowania ani malowania, wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną ściereczką, by utrzymać je w czystości;
  • mnogość wzorów i kolorów – skrzydła aluminiowe są bardzo estetyczne oraz dostępne w wielu wzorach i kolorach.

Wady drzwi aluminiowych:

  • cena – drzwi z aluminium często są droższe niż np. drzwi stalowe lub z PCV;
  • podatność na wgniecenia – tańsze egzemplarze z aluminium mogą być podatne na wgniecenia lub zarysowania (wada ta została w dużej mierze wyeliminowana w nowoczesnych, wzmocnionych modelach).

W jakich miejscach warto zamontować drzwi aluminiowe?

Drzwi aluminiowe są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzą się w wielu budynkach. W jakich miejscach tego rodzaju skrzydła montowane są wyjątkowo często?

Wejście do domu wolnostojącego

Drzwi aluminiowe to bardzo często modele o świetnych parametrach termoizolacyjnych oraz akustycznych. Skrzydła z aluminium są również bardzo estetyczne – w wielu modelach stosowane są atrakcyjne okleiny, dzięki czemu aluminiowe skrzydła mogą przypominać te wykonane z drewna, stali lub innego materiału. Właśnie ze względu na te cechy skrzydła aluminiowe bardzo często wybierane są jako drzwi wejściowe do jednorodzinnych domów wolnostojących.

Wejście do budynku wielorodzinnego

Wejście główne do budynku wielorodzinnego to miejsce, które jest bardzo intensywnie użytkowane przez wszystkich mieszkańców bloku. Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium zamontowane w takim miejscu to świetne rozwiązanie. Aluminiowe skrzydła zapewniają bezawaryjne działanie przez lata oraz bezproblemową eksploatację bez konieczności konserwacji.

Klatka schodowa w budynku wielorodzinnym powinna być jasna, dlatego bardzo często jako główne drzwi wejściowe montowane są skrzydła z przeszkleniami. Aluminiowe ramy bardzo dobrze komponują się z przeszkleniami i często łączone są z bardzo dużymi taflami szklanymi bez strat na właściwościach termoizolacyjnych. 

Drzwi aluminiowe wejściowe do budynku użyteczności publicznej

Skrzydła do budynków takich jak urzędy, szpitale, szkoły czy supermarkety powinny mieć podobne cechy, jak skrzydła prowadzące do budynków wielorodzinnych. Właśnie dlatego modele aluminiowe również sprawdzą się tu doskonale.

Szukasz drzwi aluminiowych idealnie dopasowanych do Twoich wymagań? Koniecznie sprawdź wszystkie modele dostępne w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas model, który będzie idealnie dopasowany do Twoich wymagań. 

Pełna oferta drzwi aluminiowych

Drzwi stalowe

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →