Elegancja i światło w Twoim domu – przeszklone drzwi wewnętrzne

Odpowiednie drzwi szklane

Lepiej wybrać drzwi z przeszkleniami czy takie o pełnym skrzydle? To ważna decyzja, która będzie miała znaczący wpływ na to, ja światło będzie operowało we wnętrzach Twojego domu. Kiedy warto wybrać skrzydła przeszklone? Dziś skupimy się właśnie na nich. Jakie są największe zalety drzwi z przeszkleniami i jak wybrać model, który będzie idealnie dopasowany do wnętrz Twojego domu lub mieszkania? Czytaj dalej. 

Zalety przeszklonych drzwi wewnętrznych

Przeszklone drzwi wewnętrzne mają wiele zalet, które sprawiają, że są one coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów i mieszkań. Co warto o nich wiedzieć?

  • Optycznie powiększają przestrzeń – przeszklone drzwi wewnętrzne sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne. Takie modele nie zasłaniają przestrzeni i wizualnie łączą ze sobą różne strefy funkcjonalne. Dzięki temu możesz cieszyć się otwartym i nowoczesnym układem wnętrza, bez konieczności rezygnowania z prywatności i izolacji akustycznej.
  • Rozjaśniają wnętrza – przeszklone drzwi wewnętrzne przepuszczają światło – zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Dzięki temu wnętrza są jaśniejsze i wizualnie lżejsze. Takie skrzydła świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, w których nie wszystkie pomieszczenia mają dostęp do naturalnego światła.
  • Wyglądają pięknie – przeszklone drzwi prezentują się bardzo estetycznie! Mogą być nie tylko funkcjonalnym elementem Twoich wnętrz, ale również wspaniałą ozdobą, która wzbogaci całą aranżację. 

Jak wybrać przeszklone drzwi wewnętrzne?

Jeśli zdecydowałeś się na przeszklone drzwi wewnętrzne, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, które wpłyną na ich wygląd i funkcjonalność. O czym warto pamiętać?

  • Właściwości fizyczne i techniczne – przeszklone drzwi wewnętrzne powinny pasować do wymiarów i kształtu otworu drzwiowego, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie i szczelność. Wybierając skrzydła, będziesz musiał zdecydować również zdecydować, czy potrzebujesz modeli prawych, czy lewych – to od tego zależy, w którą stronę Twoje drzwi będą się otwierały. 
  • Rodzaj i jakość szkła – przeszklone modele wewnętrzne powinny być wykonane z wysokiej jakości szkła, które jest odporne na zarysowania, pęknięcia i zabrudzenia. Możesz wybrać spośród różnych rodzajów szkła, takich jak: przezroczyste, matowe, kolorowe, czy lustrzane. Rodzaj szkła wpłynie na ilość światła, a także stopień prywatności, jaki będą zapewniać Twoje nowe drzwi. 
  • Styl i kolor – przeszklone drzwi wewnętrzne powinny być dopasowane do Twojego gustu i aranżacji wnętrza. Możesz wybrać spośród wielu stylów, takich jak: nowoczesny, klasyczny, industrialny, skandynawski, rustykalny, itp. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo modeli wewnętrznych z przeszkleniami, które bez trudu dopasujesz do wnętrza Twojego domu lub mieszkania. 

Tradycyjne czy przesuwne?

Przeszklone drzwi wewnętrzne występują zarówno w wersji tradycyjnej, jak i przesuwnej. Które z nich wybrać? Wszystko zależy od warunków panujących w Twoim domu, tego, ile masz miejsca oraz po prostu – co podoba Ci się bardziej. Przesuwne modele przeszklone sprawdzają się często w niewielkich wnętrzach – zajmują mało miejsca oraz pięknie przepuszczają światło. Tradycyjne drzwi możesz wykorzystać wszędzie tam, gdzie masz miejsce na otworzenie klasycznego skrzydła.

Drzwi wewnętrzne przeszklone to świetny wybór – szczególnie do niewielkich wnętrz lub ciemnych mieszkań, w których dostęp do naturalnego światła jest ograniczony. Jeśli zależy Ci na transparentności i przepuszczeniu jak najwięcej światła – wybierz skrzydła z przezroczystymi przeszkleniami. Jeśli Twoim priorytetem jest zachowanie prywatności – świetnie sprawdzą się przeszklenia w mlecznym kolorze.

Poznaj najnowsze modele w naszym sklepie

Drzwi szklane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →