Dyskretne drzwi, czyli unikalne modele bezprzylgowe

Drzwi bez przylgi

Szukasz drzwi, które będą pasowały do Twojego nowoczesnego mieszkania? Zależy Ci na tym, by skrzydła drzwiowe nie wyróżniały się zbyt mocno i chcesz, by były raczej dyskretne i mało widoczne? Rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie Ci do gustu, są skrzydła bezprzylgowe. Co warto o nich wiedzieć?

Drzwi bezprzylgowe i przylgowe – czym się różnią?

Różnica między modelami przylgowymi i bezprzylgowymi jest bardzo prosta i widać ją już na pierwszy rzut oka. Drzwi z przylgą to klasyczne modele, które znamy od lat, czyli takie, w których skrzydło wystaje nieco poza krawędź ościeżnicy. Zawiasy są widoczne, krawędź skrzydła wykończona jest charakterystycznym wcięciem, a fragment, który zachodzi na ościeżnicę, nazywany jest właśnie przylgą. Tego rodzaju skrzydła dobrze prezentują się np. we wnętrzach klasycznych, czy takich utrzymanych w klimacie vintage

W przypadku modeli bezprzylgowych skrzydło i ościeżnica tworzą jedną płaszczyznę. Zawiasy są niewidoczne, a minimalistyczna forma skrzydła sprawia, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Popularność tego rodzaju modeli z roku na rok rośnie coraz bardziej. Nic w tym dziwnego. Takie drzwi świetnie prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych aranżacjach, które coraz częściej zastępują te klasyczne. Chcesz zobaczyć, jakie drzwi bezprzylgowe znajdują się w naszej ofercie? Sprawdź tutaj: https://dobredrzwi.pl/drzwi-bezprzylgowe.

Jakie modele bezprzylgowe wybrać?

Drzwi bezprzylgowe zazwyczaj pozbawione są zdobnych frezów czy rzeźbień. Cały ich urok polega na prostocie i minimalistycznej formie. Warto jednak pamiętać o tym, że drzwi bez przylgi mogą występować zarówno w formie pełnej, jak i z przeszkleniami. Możesz również wybierać spośród różnych materiałów lub kolorów. Drzwi w kolorze drewna będą świetnie prezentowały się we wnętrzu skandynawskim, a te pokryte ciemną, grafitową okleiną to idealne uzupełnienie industrialnej aranżacji. 

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrach, są drzwi bez przylgi z ukrytą ościeżnicą. W przypadku tych modeli skrzydła są dosłownie wtopione w ścianę. Ościeżnice są niewidoczne, a skrzydła najczęściej pomalowane na ten sam kolor, co ściana lub pokryte taką samą tapetą. Dzięki temu (szczególnie w przypadku tapety we wzory) trudno z daleka określić, gdzie kończy się ściana, a gdzie zaczynają się drzwi. Takie rozwiązanie sprawia, że pomieszczenia optycznie wydają się większe, bardziej przestronne i uporządkowane. 

Montaż drzwi bezprzylgowych

W przypadku modeli bezprzylgowych prawidłowy montaż jest niezwykle ważny. Tutaj idealnie równe spasowanie skrzydła i ościeżnicy ma ogromny wpływ na estetykę drzwi. Wszelkie nierówności czy nieprawidłowości wynikające z niewiedzy lub braku doświadczenia mogą sprawić, że skrzydła będą prezentować się nieatrakcyjnie, a nawet niechlujnie. Właśnie dlatego do montażu modeli bezprzylgowych warto zatrudnić specjalistów, którzy szybko i sprawnie zamontują wszystkie skrzydła w swoim domu, a po wszystkim zostawią idealny porządek. Ty od razu będziesz mógł cieszyć się estetycznymi, nowoczesnymi i płynnie działającymi drzwiami. 

Szukasz modeli bezprzylgowych dla siebie? Zobacz naszą ofertę. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj drzwi powinieneś wybrać, skontaktuj się z nami i umów na spotkanie z doradcą, który oceni warunki techniczne panujące w Twoim domu i pomoże wybrać odpowiedni model.

Sprawdź nasze modele skrzydeł bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →