Czy drzwi zewnętrzne z montażem to najlepsza opcja?

Bezpieczne montowanie drzwi

Drzwi zewnętrzne nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, prywatność i komfort mieszkańcom, ale odpowiednio dobrane również znacznie wpływają na wygląd zewnętrzny Twojego domu. Satysfakcjonujący efekt da nie tylko wybór dopasowanych do fasady skrzydeł drzwiowych, ale również, a może przede wszystkim, ich odpowiedni montaż. Czy warto zlecić montaż drzwi zewnętrznych specjalistom, czy lepiej przeprowadzić go samodzielnie?

Dlaczego prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych jest tak ważny? 

Wybór drzwi do domu jednorodzinnego najlepiej spełniających Twoje oczekiwania to ważny etap, jednak równie ważny, o ile nie najważniejszy, jest prawidłowy montaż drzwi. Profesjonalny montaż to gwarancja zachowania wszystkich deklarowanych przez producenta parametrów antywłamaniowych czy termoizolacyjnych wybranego produktu. 

Jeśli montaż będzie wykonany nieprawidłowo, skrzydła mogą być bardziej narażone na wyważenie i uszkodzenia. Źle zamontowane nie będą również prawidłowo utrzymywały ciepła we wnętrzu domu, co doprowadzi do zwiększenia rachunków za ogrzewanie oraz nieprzyjemnego uczucie chłodu wyraźnie odczuwalnego przy wejściu do domu. Warto również pamiętać o tym, że profesjonalny montaż jest niezbędny do tego, by wygodnie i bez usterek korzystać z drzwi przez długie lata. 

Pomiar otworu a montaż drzwi zewnętrznych

Wybór i montaż drzwi powinien być poprzedzony dokładnym pomiarem otworu drzwiowego. Jeśli miejsce na skrzydło będzie standardowe, będziesz mógł wybrać spośród modeli dostępnych w naszym sklepie. Jeżeli natomiast wymiary będą odbiegały od norm, najlepszym wyborem będzie zamówienie mebli na wymiar. 

Jeśli zdecydujesz się na zamówienie skrzydła z montażem w naszym sklepie, dodatkowo będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej wizyty doradcy, który wykona skrupulatne pomiary oraz ocenę techniczną miejsca, w którym mają być zamontowane skrzydła zewnętrzne. Nasz doradca będzie miał ze sobą również próbki kolorów i oklein oraz katalogi z drzwiami dostępnymi w naszych sklepach. Pomoże również w doborze produktu najlepszego do Twojego domu oraz dokona wstępnej wyceny. 

Montaż drzwi zewnętrznych a rodzaj ściany

Planując montaż drzwi stalowych, drewnianych czy aluminiowych, należy wziąć pod uwagę konstrukcję i rodzaj materiału, z którego zostały wykonane ściany. Z oceną materiału i rodzaju konstrukcji oraz doborem sposobu montażu najlepiej poradzi sobie doświadczony specjalista, który pracował już z setkami drzwi i montował je w wielu różnych miejscach.

Ościeżnica powinna być osadzona inaczej w ścianie jednowarstwowej, inaczej w dwuwarstwowej, a jeszcze inaczej w trójwarstwowej. Podział ten związany jest z tym, że temperatura w różnych typach ścian rozkłada się w inny sposób. Dla przykładu – w ścianach jednowarstwowych skrzydła powinny znajdować się mniej więcej na środku muru, a na w ścianach trójwarstwowych powinny być umieszczone w warstwie ocieplenia. Montażysta, wykonując usługę, powinien również wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonane zostały ściany, np. montaż drzwi w domu drewnianym z balu musi brać pod uwagę to, że taki budynek pracuje.

Co otrzymujesz w ramach usługi montażu?

Montaż drzwi zewnętrznych może być wykonany na starych lub na nowych ościeżnicach. Usługa montażu wykonywana jest tak, by efekt był bliski perfekcji. Na co możesz liczyć w ramach naszej usługi? 

  • Kompleksowa obsługa. Ekipa montażowa nie tylko montuje skrzydła i ościeżnice oraz dokonuje obróbki murarskiej i tynkarskiej, ale dba również o detale, takie jak założenie klamek, wizjera czy odbojników. 
  • Porządek. Profesjonalni montażyści zawsze zostawiają po sobie porządek. Jeżeli zdecydujesz się więc na zakup skrzydła z montażem, nie będziesz musiał martwić się ani o odpowiednie zamontowanie skrzydła, ani o doprowadzenie miejsca pracy do porządku.
  • Gwarancja. Usługa profesjonalnego montażu objęta jest gwarancją na okres dwóch lat. W razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem lub wyglądem produktu montażysta ponownie przyjedzie do Twojego domu, by rozwiązać problem. 

Czy samodzielny montaż drzwi zewnętrznych jest możliwy?

Samodzielny montaż  oczywiście jest możliwy. Jeśli czujesz się na siłach lub masz doświadczenie w tego typu pracach, możesz jedynie zakupić produkt, a samym montażem zająć się sam. Pamiętaj jednak, że odpowiednio przeprowadzone prace są kluczowe do prawidłowego funkcjonowania drzwi zewnętrznych, które są barierą między światem zewnętrznym a wnętrzem Twojego domu. Bardzo istotne jest więc, by montaż był przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi normami oraz zaleceniami producenta. Mimo że samodzielny montaż jest więc możliwy, w przypadku montażu modeli zewnętrznych warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców.

Zamówienie drzwi z montażem zapewni Ci spokój ducha i da pewność, że skrzydła zewnętrzne, które w dużej mierze decydują o bezpieczeństwie Twoim i Twojej rodziny zostały zamontowane prawidłowo i solidnie, dzięki czemu zachowają wszystkie deklarowane przez producenta cechy. 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →