jak dopasować do wyglądu domu drzwi zewnętrzne?

Jakie są najlepsze drzwi?

Drzwi zewnętrzne nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i prywatność, ale są również zwieńczeniem zewnętrznego wyglądu Twojego domu. Drzwi wejściowe powinny być dopasowane do elewacji oraz do stylu budynku. Dziś mamy dla Ciebie kilka propozycji świetnej jakości marki DELTA i MARTOM, które można dopasować do wielu stylów i aranżacji

Drzwi zewnętrzne – jakie powinny być?

Jakie powinny być idealne drzwi zewnętrzne? Zanim opowiemy więcej o stylistyce, skupmy się na ich właściwościach technicznych, bez których nie mogłyby właściwie pełnić swojej funkcji. Poznaj najważniejsze cechy dobrych drzwi wejściowych.

  • Ciepłe. Skrzydła powinny cechować się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki którym ciepło zostaje wewnątrz domu, a rachunki za ogrzewanie są niższe. Powinny być więc odpowiednio spasowane z ościeżnicą oraz wykonane z materiałów, które dobrze izolują. 
  • Odporne na włamania. Stanowią główną barierę chroniącą przed nieproszonymi gośćmi. Wybierz takie, które będą miały korzystne parametry antywłamaniowe. 
  • Odporne na hałas. Powinny chronić również przed dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz. Jeśli chcesz, by w Twoim domu było przyjemnie i cicho, wybierz skrzydło o jak najlepszej izolacji akustycznej. 
  • Trwałe. Wybierając drzwi zewnętrzne do domu, nie warto decydować się na najtańszy model, który po kilku latach będzie nadawał się do wymiany. Lepiej wybrać solidny, trwały model od sprawdzonego producenta i jak najdłużej cieszyć się drzwiami, które działają sprawnie i wyglądają estetycznie. 

Jak dopasować skrzydło do stylu Twojego domu?

Wiesz już, jakie właściwości powinny mieć Twoje drzwi zewnętrzne. Pozostaje tylko wybrać konkretny model spośród tysięcy dostępnych na rynku. Chcąc ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy kilka propozycji. Wybrane przez nas modele pochodzą z kolekcji MARTOM oraz DELTA, czyli marek specjalizujących się w projektowaniu i produkcji drzwi zewnętrznych. Jak dopasować model drzwi do stylu domu?

Drzwi zewnętrzne do nowoczesnego domu

Twój dom charakteryzuje się nowoczesną, minimalistyczną bryłą i wykończony jest w chłodnej kolorystyce? Jeśli najbliższe są Ci nowoczesne, monochromatyczne aranżacje, ich idealnym wykończeniem będą stalowe lub aluminiowe drzwi w kolorze srebra i szarości. 

W minimalistycznym domu o geometrycznej bryle świetnie będą prezentowały się np. energooszczędne drzwi utrzymane w szarościach, z przeszkleniami i chromowanymi elementami (zobacz MARTOM G 621/48). Jeśli wolisz jaśniejszą kolorystykę, zwróć uwagę na białe, proste modele ze srebrnymi okuciami i detalami na skrzydle drzwiowym. Dobrym przykładem są tu DELTA DE LUXE 56S. Jako uzupełnienie nowoczesnego wzory dobrze sprawdzą się również minimalistyczne, szare drzwi bez zdobień, przeszkleń czy dodatków.

Co wybrać do skandynawskiego domu

Chcesz stworzyć dom inspirowany stylem skandynawskim? Skandynawskie domy można podzielić na dwie grupy. Jedna to minimalistyczne budynki, w których naturalne drewno łączy się z dużą ilością przeszkleń. Drugi rodzaj budynków to znane większości z nas ze zdjęć skandynawskich miasteczek domy z białymi oknami o drewnianej elewacji pomalowanej na nietypowe kolory, np. niebieski, zółty czy czerwony.

Jeśli Twój dom urządzony jest w minimalistycznej skandynawskiej stylistyce, świetnym wyborem będą klasyczne, proste drewniane drzwi zewnętrzne w ciepłym odcieniu (sprawdź DELTA MAGNUM 56K). Takie skrzydło drzwiowe będzie świetnie pasowało do białej, odznaczającej się na tle elewacji stolarki okiennej. 

Drzwi zewnętrzne do domu w stylu klasycznym

Budując swój dom, postawiłeś na klasykę? Wybierz drzwi, które będą dopełnieniem całej aranżacji. Do takiej stylistyki świetnie będą pasowały drzwi drewniane lub stylizowane na wykonane z drewna, czyli pokryte okleiną o strukturze i wyglądzie drewna. 

Jako dopełnienie domu o klasycznej bryle sprawdzą się również drzwi w ciemnym kolorze drewna z praktycznym przeszkleniem. Dobrym przykładem takiego rozwiązania są np. DELTA SPECIAL 68S,wzbogacone o czarne okucia i detale, które sprawiają, że ten bardzo klasyczny i prosty model nabiera charakteru i przyciąga spojrzenia. 

Dobór drzwi zewnętrznych do domu to kwestia indywidualna. Warto jednak dopasować wygląd drzwi do stylu budynku i wybrać takie, które będą stanowiły spójną i estetyczną całość z bryłą domu, elewacją oraz stolarką okienną.

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →