Jakość w rozsądnej cenie – Drzwi hybrydowe

Czym są drzwi hybrydowe

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi zewnętrznych, wykonanych z różnych materiałów. Drewno, stal, aluminium, PCV – każdy z nich ma wiele zalet, ale materiały te nie są również pozbawione wad, takich jak wysoka cena, surowy wygląd czy niska trwałość. Producenci, szukając najlepszego i najbardziej zoptymalizowanego rozwiązania, coraz chętniej wprowadzają do swoich ofert drzwi hybrydowe. Dlaczego warto zwrócić uwagę na drzwi w technologii hybrydowej?

Co to są drzwi hybrydowe?

Drzwi hybrydowe powstają z wykorzystaniem technologii polegającej na inteligentnym łączeniu materiałów. Taki sposób pozwala na wyciągnięcie wszystkich największych zalet drewna czy stali i jednoczesne wyeliminowanie lub zminimalizowanie ich wad. Skrzydła hybrydowe to solidna konstrukcja stworzona z wykorzystaniem kilku różnych materiałów uzupełniona o zapewniające odpowiednie właściwości termoizolacyjne wypełnienie skrzydła.

Jakie materiały wykorzystywane są do produkcji drzwi hybrydowych?

Do produkcji hybrydowych drzwi zewnętrznych wykorzystywane są 4 podstawowe materiały: stal, drewno, aluminium i PCV. Skrzydła w technologii hybrydowej łączą wszystkie ich zalety, ale co warto wiedzieć o każdym z nich z osobna?

  • Stal – jest bardzo sztywna, odporna na uszkodzenia oraz działanie trudnych warunków atmosferycznych i bardzo wytrzymała. Drzwi stalowe, które nie są wzbogacone o inne, poprawiające ich parametry materiały, nie wykazują właściwie żadnych właściwości izolacyjnych. Warto pamiętać o tym, że dużą zaletą stali jest jej atrakcyjna cena. 
  • Aluminium – materiał lekki i odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych, takich jak mrozy czy silne opady. Jego sporą wadą jest jednak to, że ma dużą rozszerzalność termiczną oraz bardzo dobrze przewodzi ciepło.
  • Drewno – jest ciepłe, lekkie i ma świetnie właściwości termoizolacyjne. Niezaprzeczalną wadą drewna jest jednak niska odporność na warunki atmosferyczne. Drewno, by przetrwało lata w dobrym stanie, powinno być regularnie impregnowane, co jest dość czasochłonne i może być kosztowne.
  • PCV – to materiał lekki i bardzo ciepły. Nie sprawdza się jednak jako materiał, z którego można stworzyć energooszczędne i bezpieczne kompletne skrzydło zewnętrzne, ze względu na niską sztywność i sporą rozszerzalność termiczną. 

Konstrukcja drzwi 

Każdy z producentów produktów hybrydowych korzysta z własnej, opatentowanej technologii, która pozwala stworzyć skrzydło o najlepszych możliwych parametrach. Przykładowa konstrukcja to np. wykonany z drewna ramiak skrzydła oraz rdzeń ościeżnicy termicznej. Drewno gwarantuje tu sztywność, lekkość skrzydła drzwiowego oraz zapewnia świetne parametry izolacyjne i wysoka stabilność termiczną. Konstrukcja drewniana jest obłożona blachą, która chroni drewno przed szkodliwym działaniem trudnych warunków atmosferycznych, takich jak duża wilgoć czy mróz. Blacha nie tylko chroni drewno, ale również poprawia właściwości produktu, które stają się sztywniejsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. 

Ościeżnica może być wykonana ze stali lub z profilu aluminiowego. W całej konstrukcji modeli hybrydowych istotne jest również to, czym wypełnione są same skrzydła drzwiowe. Dużą popularnością wśród producentów cieszy się np. piana PUR wstrzykiwana między elementy konstrukcyjne. Do docieplenia i poprawienia parametrów izolacyjnych drzwi wykorzystuje się również płyty termoizolacyjne lub wełnę mineralną. 

Wybór drzwi wejściowych, które skutecznie zatrzymają ciepło wewnątrz domu, znacznie podniesie komfort życia mieszkańców oraz korzystnie wpłynie na wysokość rachunków. Warto więc na etapie wyboru drzwi wejściowych zainwestować w taki model, który zagwarantuje odpowiednią izolację cieplną. 

Czy warto zdecydować się na drzwi hybrydowe?

Drzwi w technologii hybrydowej to świetny wybór dla tych, którzy szukają skrzydeł wejściowych z najlepszymi możliwymi parametrami oraz w atrakcyjnej cenie. Producenci wykorzystują różne technologie do tworzenia swoich produktów. Wszyscy mają jednak jeden cel – stworzenie skrzydeł lekkich, estetycznych oraz odpornych na działanie czynników zewnętrznych.

Drzwi hybrydowe powinny również wykorzystywać wszystkie dobre cechy materiałów, z jakich zostały stworzone, dzięki czemu mogą cechować się izolacją akustyczną na wysokim poziomie i skutecznie chronić wnętrze domu przed hałasem z zewnątrz. Bardzo często mają również wysoką klasę antywłamaniową, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo i komfort życia całej Twojej rodziny. Skrzydła w tej technologii w wysokim stopniu izolują również dom przed chłodem płynącym z zewnątrz i zatrzymują ciepło wewnątrz domu.

Drzwi zewnętrzne wybiera się zazwyczaj raz na minimum kilkanaście lat. Przed dokonaniem wyboru warto rozważyć wszystkie za i przeciw poszczególnych modeli oraz zastanowić się, który z nich będzie najbardziej odpowiedni zarówno ze względu na właściwości, jak i ze względu na wizualny aspekt. Drzwi hybrydowe mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz egzemplarza o świetnych właściwościach, który będzie dostępny w wielu formach i wersjach kolorystycznych, a przy tym będzie dostępny w atrakcyjnej, przystępnej dla portfela cenie

 

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →