Eleganckie czy praktyczne – jakie drzwi dwuskrzydłowe wybrać?

Drzwi dwuskrzydłowe do dużego salonu

W ostatnich latach drzwi dwuskrzydłowe – klasyczne czy też nowoczesne – przeżywają drugą młodość. Do niedawna kojarzone głównie z pałacami lub wręcz przeciwnie – ze starymi, drewnianymi wiejskimi domkami, dziś coraz częściej pojawiają się w domach. Jeżeli jesteście ciekawi jak wykorzystać drzwi dwuskrzydłowe w nowoczesnych przestrzeniach, zapraszamy do lektury.

 Drzwi dwuskrzydłowe we wnętrzach klasycznych

Wróćmy na chwilę do skojarzenia z królewskimi komnatami. Większość z nas, gdy pomyśli o pałacowych izbach, oczami wyobraźni dostaje się do nich przez piękne, okazałe, bogato zdobione dwuskrzydłowe drzwi, często otwierane przez strojnych odźwiernych! Nie ma wątpliwości – drzwi dwuskrzydłowe to klasyka przez duże K! Nie dziwi więc fakt, że miłośnicy stylu klasycznego, retro, glamour, angielskiego czy hamptons tak często sięgają po to rozwiązanie. Drzwi – oprócz tego, że są po prostu piękne, pozwalają też na spektakularne wejścia i wyeksponowanie ukrytej za nimi przestrzeni. Doskonale wpisują się w gusta osób ceniących ponadczasową elegancję i szyk. Wspaniale komponują się też z klasyczną stylistyką wnętrz oraz wysokimi pomieszczeniami – które od pewnego czasu stały się wyznacznikiem prestiżu. Jeżeli szukacie solidnych i sprawdzonych produktów, sprawdźcie naszą ofertę. Pamiętajmy, że drzwi mają bardzo duży wpływ na ogólny odbiór przestrzeni. Jeśli zależy Wam na spotęgowaniu efektu elegancji i ponadczasowości drzwi dwuskrzydłowe to właściwy wybór.

A może w nowoczesnym wydaniu?

Jak wiadomo, aranżacja wnętrz nie kończy się na stylu klasycznym. Jeżeli drzwi dwuskrzydłowe to Wasze marzenie, ale ze stylem klasycznym Wam nie po drodze mamy dla Was dobrą wiadomość. Oferta drzwi dwuskrzydłowych jest tak bogata, że z pewnością znajdziecie odpowiedni model do swojego wnętrza. Gorącym trendem wnętrzarskim ostatnich lat są drzwi transparentne w stalowej ramie. Mimo że ich budowa wydaje się narzucać styl industrialny, często możemy je zobaczyć w innych odsłonach, na przykład w stylu minimalistycznym, marynistycznym, eklektycznym, nowoczesnym lub nawet retro. Fantastycznie otwierają i optycznie powiększają przestrzeń. Zabierają bardzo mało miejsca, gdyż dwie połówki skrzydła otwierają się na ściany, dodatkowo stanowiąc piękną ozdobę. 

Wzornictwo i rozmiar drzwi dwuskrzydłowych bez ograniczeń

Oferta nowoczesnych skrzydeł drzwiowych jest na tyle szeroka, że możemy dostosować do naszych upodobań nie tylko wzornictwo, ale też rozmiar. Nie ważne czy potrzebujecie węższych, czy szerszych skrzydeł, oczekujecie idealnej symetrii czy może stawiacie na zaskakujące, niesymetryczne rozwiązania, potrzebujecie doświetlić wnętrze przy pomocy licznych przeszkleń czy chcecie zapewnić sobie prywatność, wybierając drzwi pełne. Zajrzyjcie na https://dobredrzwi.pl/drzwi-dwuskrzydlowe aby przekonać się jak wiele aranżacji możecie stworzyć! Przy wyborze drzwi dwuskrzydłowych – podobnie jak w przypadku wciąż najbardziej popularnych jednoskrzydłowych – ogranicza Was tylko wyobraźnia. Nie bójcie się więc zaryzykować i sięgnąć po nieoczywiste, oryginalne rozwiązanie do Waszych wnętrz. 

Gdzie się sprawdzą drzwi z dwoma skrzydłami?

Drzwi dwuskrzydłowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt czasowego dostępu do pomieszczeń. Na przykład – jeżeli chcemy na co dzień cieszyć się kuchnią otwartą na salon, jednak przy większej liczbie gości nie chcemy im przeszkadzać zapachami i odgłosami kuchennymi, te modele sprawdzą się doskonale. Zamknijmy je, aby zyskać oddzielne pomieszczenie lub otwórzmy, aby zaprosić gości do wspólnego gotowania, ukazując szerokie przejście. Drzwi dwuskrzydłowe lepiej niż jakiekolwiek inne oddzielają pomieszczenia, nie zamykając przestrzeni. Mogą stanowić stylowe wejście do salonu, jadalni, sypialni, garderoby, bawialni, wiatrołapu czy wszędzie tam, gdzie w zależności od potrzeb i sytuacji chcemy pozostawić sobie możliwość rozdzielenia lub połączenia przestrzeni.

Modele do zadań specjalnych

Drzwi dwuskrzydłowe są także bardzo praktyczne ze względu na swoją wielkość. Do ich otworzenia potrzebujemy mniej miejsca niż przy tradycyjnych drzwiach jednoskrzydłowych, dlatego dobrze sprawdzają się w wąskich, ciasnych korytarzach gdzie nie ma miejsca na otwarcie dużego skrzydła, oraz w komunikacji. Dodatkowo modele te pozwalają na oryginalną i spektakularną prezentację wnętrz – otwieramy przed gośćmi od razu całą powierzchnię pomieszczenia, nie musimy ich też prosić o odsunięcie się, aby swobodnie otworzyć drzwi.

Podsumowanie

  • Drzwi dwuskrzydłowe to wisienka na torcie w aranżacji wnętrz klasycznych!
  • Skrzydła otwierane na boki zabierają mało miejsca, dodatkowo stanowiąc niebanalną ozdobę
  • Idealnie sprawdzają się  w ciągach komunikacyjnych, korytarzach
  • Szeroka oferta i bogate wzornictwo dają nieograniczone możliwości aranżacyjne
  • W zależności od potrzeb łączą lub oddzielają strefy domowe
  • Są ponadczasowe i eleganckie
  • Pozwalają efektownie zaprezentować wnętrza

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać zalety posiadania drzwi dwuskrzydłowych w swoim domu. Jak zawsze zachęcamy do wyrażania siebie poprzez aranżację swojej przestrzeni. Życzymy miłego urządzania!

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

drzwi dwuskrzydłowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →