Pełne czy przeszklone drzwi do sypialni?

Drzwi szklane czy pełne do sypialni?

Nie ulega wątpliwości, że sypialnia w każdym domu czy mieszkaniu jest miejscem szczególnym, intymnym i prywatnym. To właśnie w niej spędzamy około jedną trzecią dnia. Dobry sen jest podstawą prawidłowego funkcjonowania w dzień. W sypialni chcemy odczuwać, że to miejsce jest tylko nasze, prywatne, wyjątkowe i zaaranżowane w taki sposób, by komfortowo nam było w niej przebywać. Odpowiednio dobrane drzwi zapewniają nam ten komfort, ale niektórzy potrzebują oryginalności i ekstrawagancji. Jakie drzwi do sypialni wybrać? Szklane, piękne, oryginalne i rzadko spotykane? A może drzwi pełne, klasyczne i zapewniające całkowitą prywatność? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule!

Drzwi do sypialni, czyli o cechach drzwi wewnętrznych specjalnego przeznaczenia

Sypialnia, jak już wcześniej wspomnieliśmy, to miejsce szczególne. Nie tylko dlatego, że każdy, kto znajduje się w swojej sypialni, chce się w niej czuć bezpiecznie i komfortowo, ale również dlatego, że ów komfort i bezpieczeństwo można osiągać na różne sposoby. Osoba mająca wysokie wymagania w dziedzinie prywatności nie będzie chciała, aby ktoś mógł zajrzeć do jej sypialni, wybierze więc drzwi pełne. Co jednak w sytuacji, kiedy potrzebujemy odmiany, oryginalności i drzwi niestandardowych, jakich próżno szukać w przeciętnym domu? Czy warto zainwestować w nowoczesne drzwi szklane do pokoju, do którego nie chcemy zapraszać ciekawskich spojrzeń gości, znajomych, przyjaciół albo dzieci? Oczywiście! Trzeba pamiętać, że tafla szklanych skrzydeł wewnętrznych nie musi być i zazwyczaj nie jest w stu procentach przezroczysta. W dodatku wielu producentów oferuje modele, które posiadają estetycznie zadowalający wzór, jakiego nie znajdziemy w drzwiach pełnych. Warto więc zapoznać się z ofertą szklanych drzwi do sypialni, aby wybrać odpowiedni dla nas model.

Dla kogo szklane drzwi do sypialni?

Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wyżej nowoczesne i niestandardowe rozwiązania. Drzwi szklane to przede wszystkim:

  • niesamowita estetyka, która sprawia, że charakter tak sypialni, jak i przestrzeni poza nią zyskuje nowoczesny wymiar;
  • zupełnie odmienne rozwiązanie, niestandardowość i przejrzystość – cechy wyróżniające ten typ produktu;
  • duch czasu, a więc poszukiwanie nowoczesnych, modernistycznych rozwiązań aranżowania wnętrz.

Jeśli należysz do osób, które cenią sobie wszystkie wymienione wyżej rzeczy, wypróbuj modele szklane. Jeśli jednak interesują Cię rozwiązania klasyczne, postaw na drzwi pełne.

Rozwiązanie klasyczne: drzwi pełne do sypialni

Drzwi pełne są bez wątpienia klasycznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór drzwi do sypialni, nie należy jednak zapominać, że klasyka nie musi oznaczać stonowanych produktów bez wyrazu, ponieważ drzwi pełne do sypialni to mnogość produktów zdolnych zaspokoić nawet najbardziej wymagających konsumentów. Lite drewno, z którego wykonanych jest wiele rodzajów takich drzwi, zawsze robi wrażenie. Mamy więc możliwość dobrania odpowiedniego materiału w taki sposób, aby pasował do naszych upodobań i do wystroju zarówno sypialni, jak i pomieszczeń, które znajdują się za jej drzwiami. Drewno bukowe, dębowe, sosnowe albo świerkowe to tylko niektóre z dostępnych opcji. Nie należy również zapominać, że dla osób, które preferują nieco bardziej ekonomiczne rozwiązania, modele z płyty MDF sprawdzą się znakomicie. Wszystko zależy od zasobności portfela i naszej wyobraźni.

Estetyka skandynawska

Minimalizm zyskuje na popularności w ostatnich latach. W estetyce produktów wzorowanych na tych, które można spotkać w krajach skandynawskich, chodzi głównie o prostotę, minimalną cenę, maksymalną jakość, a także o komfort klienta i możliwość dopasowania określonego typu drzwi do wielu różnych aranżacji wnętrza nie tylko samej sypialni, ale również całego domu czy mieszkania.

Lite drewno, a rustykalna estetyka

Klasyczne piękno drewna jest nie do przecenienia. Drzwi drewniane sprawdzają się w tych sypialniach, w których chcemy zachować estetykę naturalności i kontaktu z naturą. Nie da się ukryć, że drzwi pełne z litego drewna będą znacznie droższych od tych, na przykład, które zostały stworzone na bazie płyt MDF czy HDF, ale jest to inwestycja na lata.

Paleta barw

Nie należy zapominać, jak ważna w przypadku drzwi do sypialni jest ich kolorystyka. Stawiając na barwy ciemniejsze, możemy uzyskać efekt nieco większej przytulności. Ba! Odpowiednio dobrane drzwi skrywać w sobie mogą nutkę tajemnicy, z kolei drzwi o barwach jasnych siłą rzeczy rozświetlą sypialnię i nadadzą jej nowoczesnego charakteru. Wielu producentów oferuje tak wielki wybór kolorów, barw, rodzajów lakieru, którymi pokryte są drzwi, że nawet najbardziej wymagający esteta znajdzie barwę odpowiednią dla siebie.

Ostateczny wybór należy do Ciebie. Aby Twoja sypialnia stała się miejscem przez Ciebie ulubionym, przyjaznym o każdej porze dnia i nocy, wybieraj tylko takie drzwi, które do Ciebie przemawiają i są zgodne z Twoimi upodobaniami. Wyobraźnię ogranicza jedynie zasobność portfela!

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Drzwi do sypialni

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →