Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi antywłamaniowych?

Niektóre sytuacje w życiu zmuszają nas do zaopatrzenia się w środki ochrony osobistej. Jednym z najskuteczniejszych są drzwi antywłamaniowe. Chronią bowiem nie tylko nas samych, ale również nasz dobytek. Jeśli więc zależy Ci na dbaniu o własne mienie, dobrym wyborem będzie ich zakup. W naszym sklepie mamy pełny wachlarz skrzydeł antywłamaniowych. Możesz więc dopasować właściwy model do swoich potrzeb. Aby Ci to ułatwić, stworzyliśmy ten poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi dla swojego domu. 

Czym charakteryzują się dobre drzwi antywłamaniowe? 

Przed zakupem skrzydła antywłamaniowego upewnij się, że znasz jego właściwości. Dobre drzwi powinny być: 

  • Odporne na uderzenia 
  • Zbudowane z materiału utrudniającego przewiercenie 
  • Niepodatne na przecięcia  
  • Izolowane akustycznie oraz termicznie 

Ponadto, powinny być odporne na wyważenie oraz wyciągnięcie z ościeżnicy. Według badań jest to jeden z najczęstszych sposobów włamywania się do mieszkań. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwych dla nas drzwi? 

Przede wszystkim, drzwi antywłamaniowe powinny być przykryte blachą. Jej grubość waha się między 1.5 do 2.2 mm. Im grubsza, tym trudniej ją przewiercić i uszkodzić. Jeśli więc potrzebujesz dodatkowej ochrony, zaopatrz się w jak najgrubsze drzwi. 

Jeśli chcesz ochronić skrzydło przed wyjęciem z ościeżnicy, skup się na bolcach antywyważeniowych. W przypadku przecięcia zawiasów uniemożliwią ich wyjęcie.  

W środku skrzydła znajdować powinny się metalowe pręty. Zbudowane są one z hartowanej stali, która ma chronić przed przecięciem. Dla dodatkowej ochrony montowane są pręty obrotowe. Te, przeciwdziałają narzędziom tnącym. Dla gospodarstwa domowego w zupełności wystarczą drzwi o podstawowych prętach. W przypadku biur, firm czy magazynów, polecamy drzwi o dodatkowej ochronie przeciwtnącej. 

Jeśli nie czujesz się komfortowo, słysząc hałas z zewnątrz, wybierz skrzydło wygłuszające. Drzwi o dobrej izolacji dźwiękowej powinny być wypełnione pianką poliuretanową lub styropianem. Jeśli nie chcesz, aby dźwięk przedostawał się przez drzwi, warto skupić się na modelach z tym materiałem. Dodatkowo, jeśli cenisz izolację termiczną, dobrym wyborem będzie wypełnienie z waty szklanej. Szczególnie drzwi zewnętrzne powinny być w nią zaopatrzone. Nie przepuszczą one chłodnego powietrza w zimę i gorącego latem. Będą również w dużym stopniu odporne na zmiany pogodowe. 

Warto zaznaczyć, że połączenie blachy, miękkiego wypełnienia oraz prętów daje drzwiom dodatkową cechę. Jest nią sprężystość. Dzięki temu wszelkie uderzenia mechaniczne będą rozprowadzane po całych drzwiach. Nie stworzy to tzw. słabego punktu, który mógłby zostać wykorzystany do ich sforsowania.  

Klucz i zamek to podstawa 

Zamek to jeden z najsłabszych elementów drzwi. Spowodowane jest to ograniczoną liczbą kombinacji klucza. W zwykłych zamkach wynosi ona zaledwie 60 tysięcy. Warto więc zaopatrzyć się w klucz o kombinacji nie mniejszej niż miliard. Dodatkowym zabezpieczeniem drzwi antywłamaniowych są specjalne zamki. Te, aby spełniały swoje zadanie, powinny posiadać klasę odporności C. Powszechna liczba rygli znajdujących się w nich waha się od 4 do 14. Im większa ich liczba tym drzwi zyskują większe zabezpieczenie przed wyważeniem. Jeśli poszukujesz drzwi o takich cechach, odwiedź nasz sklep. W nim dopasujesz drzwi do własnych potrzeb. Zarówno pod względem ochronnym jak i estetycznym. 

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Drzwi antywłamaniowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →