Drewniane, szklane, a może przesuwne? Jakie drzwi łazienkowe wybrać?

Drzwi łazienkowe są ważnym elementem każdej łazienki, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Wybór odpowiednich modeli może mieć duże znaczenie dla komfortu korzystania z tego pomieszczenia oraz dla ogólnego wyglądu łazienki. Jakie drzwi do łazienki warto wybrać? Lepiej sprawdzą się modele drewniane czy szklane? Dobrym wyborem będzie model przesuwny, czy taki, który otwiera się w tradycyjny sposób? Podpowiadamy!

Jakie powinny być drzwi łazienkowe?

Drzwi łazienkowe powinny być oczywiście estetyczne i pasujące wizualnie do aranżacji domu, ale każde drzwi do łazienki muszą również spełniać ścisłe wymagania określane przez prawo budowlane.

Skrzydło łazienkowe powinno mieć minimum 80 cm szerokości i 200 cm wysokości. Drzwi do łazienki muszą mieć również otwory wentylacyjne, które umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza. Otwory wentylacyjne mogą mieć postać podcięć, kratki, tulei lub szczelin. Bardzo istotne jest również to, by skrzydło łazienkowe otwierało się na zewnątrz pomieszczenia. 

Drzwi łazienkowe – z jakiego materiału?

Stoisz przed zakupem nowych drzwi łazienkowych? Masz naprawdę sporo możliwości do wyboru! Najbardziej popularne modele to te wykonane z drewna, płyt drewnopochodnych oraz szkła. Co warto o nich wiedzieć?

Modele drewniane

Drewno nigdy nie wychodzi z mody. To materiał, który jest uniwersalny, elegancki i zawsze prezentuje się bardzo dobrze. Nowoczesne drewniane drzwi są odpowiednio zabezpieczone, nie musisz wiec martwić się o to, że ulegną uszkodzeniu po kontakcie wilgocią. Dobrze zaimpregnowane drewno jest również niezwykle trwałe, możesz mieć więc pewność, ze zakupione drzwi przez długie lata zostaną z Tobą w niezmienionym stanie. 

Skrzydła z płyt drewnopochodnych

Drzwi z płyt pokrytych laminatem to najczęstszy wybór naszych klientów. Nic w tym dziwnego. Takie skrzydła wyglądają naprawdę świetnie i mogą doskonale imitować np. naturalne drewno. Nowoczesne laminaty są bardzo trwałe i odporne na działanie wilgoci, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w łazienkach. Ogromną zaletą łazienkowych drzwi laminowanych jest również to, że dostępne są one w niemal niezliczonej ilości wzorów i kolorów. 

Drzwi szklane

Szklane drzwi to ciekawe i nietypowe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się również w łazience. Szkło jest w 100% odporne na działanie wody i wilgoci, nie musisz więc martwić się, że przypadkowe zalanie w jakikolwiek sposób wpłynie negatywnie na stan drzwi. Szklane drzwi wykonywane są z trwałego hartowanego szkła, nie musisz więc martwić się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. 

Przesuwne czy klasyczne?

Jakie drzwi sprawdzą się lepiej w Twojej łazience – przesuwne, czy otwierane w klasyczny sposób? Wiele zależy od tego, jak wygląda wejście do twojej łazienki. Jeśli obok otworu drzwiowego jest wolna ściana, na którą mogłoby nasunąć się skrzydło drzwiowe, możesz rozważyć model rozsuwany, dzięki któremu zaoszczędzisz cenną przestrzeń. Jeśli wybierzesz skrzydło tradycyjne, pamiętaj o tym, że ze względów bezpieczeństwa powinno się ono otwierać na zewnątrz pomieszczenia. 

Wybierz drzwi do łazienki, które będą bezpieczne, estetyczne i zgodne ze standardami, które dyktuje prawo budowlane. Jeśli szukasz modelu dla siebie, sprawdź naszą pełną ofertę modeli przesuwnych od znanych i renomowanych producentów. Oferujemy również profesjonalny montaż drzwi zamówionych w naszym sklepie.

Sprawdź bogatą ofertę na naszym sklepie

Drzwi łazienkowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →