Czym się charakteryzują dobre drzwi techniczne?

dobre drzwi techniczne

Drzwi techniczne to wyjątkowe modele do zadań specjalnych! Tego rodzaju skrzydła mają przede wszystkim poprawiać bezpieczeństwo budynku, ale również komfort przebywania w nim. Modele techniczne wykorzystywane są często np. w zakładach pracy czy w budynkach użyteczności publicznej, ale coraz częściej montowane są również w domach prywatnych. Co warto wiedzieć o dobrych drzwiach technicznych?

Drzwi techniczne, czyli jakie?

Czym charakteryzują się drzwi techniczne? To specjalny rodzaj skrzydeł, których nie montujemy w sypialni czy w łazience, ale stosowane są w miejscach o specjalnych wymaganiach. W przestrzeni domowej takie skrzydła wykorzystuje się zwykle jako przejście między domem a garażem. Często wykorzystywane są również jako przejście do kotłowni czy innych pomieszczeń gospodarczych. Co łączy pomieszczenia, w których stosuje się ten specjalny rodzaj drzwi? Mogą być miejscem wyjątkowo narażonym na atak włamywaczy lub ryzyko wystąpienia pożaru czy zalania. Modele techniczne, dzięki swoim wyjątkowym cechom pozwalają chronić wnętrze domu przed tego rodzaju nieszczęściami. 

Najważniejsze cechy dobrych drzwi technicznych

Szukając drzwi technicznych (naszą pełną ofertę znajdziesz tutaj https://dobredrzwi.pl/drzwi-techniczne), weź pod uwagę miejsce, w którym chcesz je zamontować oraz sprawdź, czy dany model na pewno spełnia Twoje wymagania. Na co zwrócić uwagę, szukając specjalnych skrzydeł drzwiowych do swojego domu?

Antywłamaniowe drzwi techniczne

Skrzydła, które zamontujesz między wnętrzem domu a garażem, powinny mieć przede wszystkim właściwości antywłamaniowe. W Polsce od jakiegoś czasu do oznaczania drzwi antywłamaniowych używa się klas zgodnych z europejskimi standardami. Warto wybrać takie, które dla złodzieja będą barierą trudną do pokonania. Szukaj modeli oznaczonych symbolem RC3, RC4 lub wyżej. Takie modele mają solidną konstrukcję, dodatkowe wzmocnienia oraz zabezpieczenia, dzięki czemu są trudne do sforsowania dla potencjalnego włamywacza.

Skrzydła o dobrych właściwościach termoizolacyjnych

Każde drzwi techniczne, niezależnie od tego, czy planujesz zamontować je w piwnicy, czy jako przejście do garażu, powinny mieć dobre właściwości termoizolacyjne. Takie modele skutecznie chronią przed utratą ciepła z wnętrza domu oraz nie wpuszczają do środka chłodnego powietrza z miejsc, gdzie zwykle panują temperatury niższe niż domowe. Wybór odpowiednich drzwi technicznych może znacznie obniżyć Twoje rachunku za ogrzewanie oraz poprawić komfort codziennego życia.

Drzwi techniczne chroniące przed hałasem

Szukając dobrych drzwi technicznych (szczególnie tych do garażu), zwróć również uwagę na to, czy model, który chcesz kupić, dobrze chroni przed hałasem. Odgłosy dobiegające z garażu, np. majsterkowania czy samochodu wyjeżdżającego wczesnym rankiem mogą być uciążliwe dla pozostałych domowników.

Pamiętaj również, że drzwi techniczne nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Odpowiednia izolacja akustyczna będzie również bardzo przydatna, jeśli skrzydło techniczne planuje zamontować jako wejściowe do domu. 

Modele techniczne ognioodporne

Drzwi techniczne, szczególnie te prowadzące np. do kotłowni, powinny być również solidnym zabezpieczeniem przed ogniem. W razie ewentualnego zaprószenia ognia w pomieszczeniu technicznym, dzięki odpowiednim drzwiom domownicy zyskają czas na bezpieczną ewakuację, a nawet wyniesienie najważniejszych dokumentów czy drogocennych przedmiotów. Modele przeciwpożarowe oznaczane są symbolem EL i cyfrą lub liczbą, która określa, ile minut drzwi będą stanowiły barierę podczas pożaru. 

Szukasz drzwi technicznych do swojego domu? Poznaj naszą pełną ofertę. Jeśli nie wiesz, jaki model może najlepiej sprawdzić się w domu, skontaktuj się z naszym doradcą, który oceni warunki techniczne i doradzi w wyborze najlepszych drzwi dla Ciebie.

Sprawdź naszą bogatą ofertę skrzydeł drzwiowych

Drzwi techniczne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →