Dobór drzwi antywłamaniowych – podstawowe informacje

Drzwi antywłamaniowe do domu

Jak wybrać najlepsze drzwi antywłamaniowe? Dobór odpowiednich skrzydeł, które mają chronić wnętrze Twojego domu przed włamaniem, jest niezwykle istotny! W końcu chodzi tu o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Przed rozpoczęciem poszukiwań drzwi idealnych do Twojego domu, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, szukając antywłamaniowych drzwi zewnętrznych do swojego domu.

Kto powinien zdecydować się na drzwi antywłamaniowe?

Włamania lub próby włamań do domów jednorodzinnych zdarzają się dość często i z pewnością będą zdarzać się nadal. Właściciele wolnostojących domów mają jednak coraz więcej możliwości, by bronić się przed działaniem potencjalnych złodziejów. Z pomocą przychodzą zaawansowane systemy monitorujące, alarmy i – no właśnie – dobrej jakości antywłamaniowe drzwi zewnętrzne. Nad zakupem drzwi o dobrych właściwościach antywłamaniowych powinien pomyśleć każdy właściciel domu jednorodzinnego. Takie drzwi z pewnością będą dobrą inwestycją przede wszystkim dla budynków oddalonych od pozostałych gospodarstw domowych, które nie są dodatkowo zabezpieczone tzw. strażą sąsiedzką.

Najważniejsze parametry dobrych drzwi antywłamaniowych

Na co zwracać uwagę, kupując antywłamaniowe drzwi? Jeśli będziesz wiedział, jakie parametry i cechy są najistotniejsze, znacznie łatwiej będzie Ci dobrać odpowiedni model dla siebie.

Klasy antywłamaniowe

Najważniejszym wyznacznikiem stopnia, w jakim drzwi mogą chronić przed włamaniem, jest parametr RC i cyfra obok niego stojąca – od 1 do 6. Jeszcze kilka lat temu właściwości antywłamaniowe określane były wg polskich norm przy pomocy liter A, B oraz C. Dziś większość modeli dostępnych w sklepach ma oznaczenia zgodne ze standardami europejskimi, od RC1 do RC6. Zgodnie z taką numeracją skrzydła z symbolem RC1 mają podstawową ochronę antywłamaniową, a drzwi z oznaczeniem RC6 wzbogacone są o bardzo zaawansowane systemy antywłamaniowe. Warto pamiętać o tym, że modele z najwyższymi możliwymi zabezpieczeniami mają zwykle bardzo wysokie ceny, a w przypadku domów jednorodzinnych w większości przypadków wystarczające mogą już być drzwi z ochroną na poziomie np. RC3. 

Inne cechy dobrych drzwi antywłamaniowych

Jakie cechy powinny mieć drzwi, by spełnić rygorystyczne kryteria antywłamaniowe? Tego rodzaju modele powinny być wyposażone w stalową ramę, kratownicę oraz płyty stalowe. Drzwi antywłamaniowe wzbogacone są również o specjalne, wzmocnione zamki oraz co najmniej trzy mocne zawiasy. Wzmocnione muszą być również ościeżnice – najczęściej wykorzystywane są solidne futryny stalowe osadzone przy pomocy kotew i zamurowane w ścianie. Skrzydła o najwyższych klasach antywłamaniowych zazwyczaj nie mają również przeszkleń, które mogłyby nawet nieznacznie osłabić ich konstrukcję. Dodatkowym wzmocnieniem dla takich drzwi są również bolce antywyważeniowe.

Wybierając drzwi antywłamaniowe do swojego domu jednorodzinnego, nie zapominaj również o innych ich parametrach. Dobre skrzydła powinny być nie tylko antywłamaniowe, ale również mieć dobre właściwości akustyczne i termoizolacyjne. Warto również rozważyć zakup skrzydeł z usługą montażu. Tylko dobrze, profesjonalnie zamontowane drzwi mogą działać bez zarzutu, a ich parametry antywłamaniowe mogą być tak dobre, jak obiecuje producent. Sprawdź naszą ofertę, jeśli szukasz bezpiecznych drzwi antywłamaniowych do swojego domu.

Drzwi antywłamaniowe do twojego domu w naszym sklepie

Drzwi antywłamaniowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →