Dlaczego drzwi szklane są dobrym wyborem?

Odpowiednie drzwi szklane

Każdy posiadacz własnego mieszkania lub domu chce, by jego przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale równie estetyczna. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się szklane drzwi, które stosuje się nie tylko w łazienkach. Co przemawia za popularnością tego rozwiązania i dlaczego warto zdecydować się na drzwi ze szkła w swoim domu? Dowiedz się, czytając treść niniejszego poradnika.

Uniwersalny charakter szklanych drzwi

Szklane drzwi są jednym z tych rodzajów produktów, które gwarantują uniwersalność. Dzięki temu sprawdzają się doskonale zarówno w kontekście aranżacji nowoczesnej, jak również minimalistycznej czy retro. Dodatkowym atutem drzwi tego typu jest fakt, iż szkło zapewnia możliwość wpuszczenia dodatkowego światła do pomieszczenia. Odpowiednio dobrany model może więc pełnić funkcję nie tylko estetyczną, ale dodatkowo optycznie powiększać przestrzeń, w której się znajdują.

Szkło sposobem na iluzję optyczną

We współczesnej aranżacji wnętrz szklane drzwi pojawiają się coraz częściej. Tego typu produkty mogą jednocześnie oddzielać od siebie pomieszczenia, a równocześnie pozostawić optycznie otwartą przestrzeń pomiędzy nimi. Dobrym przykładem są drzwi przesuwne o szklanej powierzchni zastosowane w kuchni. Oprócz ciekawej estetyki obecność drzwi gwarantuje skuteczne zatrzymywanie zapachów wydzielających się podczas gotowania.

Drzwi szklane znajdują również zastosowanie w innych pomieszczeniach. Dla przykładu mogą posłużyć jako sposób estetycznego oddzielenia sypialni od łazienki.  Uniwersalny charakter drzwi o szklanej powierzchni sprawdza się nie tylko w prywatnych domach, ale również w nowocześnie urządzonych siedzibach firm.

Drzwi z przeszkleniem – wady i zalety

Podobnie jak każde rozwiązanie, również obecne w pomieszczeniach drzwi szklane mają swoje wady i zalety. Do najważniejszych atutów zastosowania tego typu produktów należy zaliczyć następujące aspekty:

  • współczesna estetyka,
  • optyczne powiększenie pomieszczenia,
  • odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

W obliczu wielu pozytywów warto również mieć na względzie negatywne aspekty związane z posiadaniem szklanych drzwi. Tego rodzaju produktu są droższe niż standardowe odpowiedniki, a jednocześnie wymagają znacznie więcej pracy w kontekście ich czyszczenia. Drzwi stworzone na bazie szkła nie będą odpowiednim rozwiązaniem dla osób ceniących sobie prywatność oraz dla tych, którym zależy na izolacji akustycznej. 

Drzwi ze szkła – jakie są ich rodzaje?

Z uwagi na niegasnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniem, w sklepach można natknąć się na drzwi ze szkła w różnych wariantach. Które z nich są najpopularniejsze?

  • Drzwi szklane dwuskrzydłowe – takie modele można najczęściej spotkać w przestrzeniach oficjalnych, gdzie oddzielają poszczególne pomieszczenia biurowe lub salę konferencyjną. Drzwi szklane tego typu są łatwe w montażu i użytkowaniu, ponieważ nie wymagają szczególnych warunków przestrzennych.
  • Szklane drzwi przesuwne – modele przesuwne poleca się przede wszystkim właścicielom mieszkań o niewielkim metrażu. Odpowiednio dobrane drzwi tego typu umożliwiają oddzielenie poszczególnych pokoi przy równoczesnym powiększeniu optycznym powierzchni. 
  • Drzwi szklane z grafiką – szklane drzwi nie muszą być w pełni przezroczyste. Na powierzchni może znaleźć się dowolna grafika, która oprócz prywatności zapewnia również ciekawe efekty estetyczne. Na stronie producenta DobreDrzwi.pl można znaleźć propozycje gotowych drzwi tego typu.
  • Szklane drzwi z futryną i bez futryny – te pierwsze najczęściej montuje się na aluminiowych lub drewnianych ościeżnicach. Wariant bez futryny może nadać przestrzeni lekkości, a brak mocno zarysowanej ramy gwarantuje bardzo efektowny wygląd.

Bez względu na to, jakie drzwi się wybierze, produkty tego typu są stworzone na bazie szkła trudnego do stłuczenia. Choć nie są niezniszczalne, drzwi szklane cechują się doskonałą wytrzymałością. W przypadku stłuczenia (co zdarza się niezwykle rzadko) nie należy obawiać się zranienia, gdyż szyba rozpada się na drobne, tępe kawałki. 

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Mnogość obecnych modeli oraz uniwersalny charakter drzwi szklanych sprawia, iż tego typu rozwiązaniem interesuje się coraz większa liczba posiadaczy własnego domu lub mieszkania. Zanim jednak postanowisz kupić swoje własne drzwi ze szkła warto, abyś zwrócił uwagę na kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest miejsce, w którym mają pojawić się szklane drzwi. Dzięki temu będzie można zdjąć wymiary, a także wstępnie zaplanować rodzaj drzwi do określonej przestrzeni. Aspekt ten jest o tyle istotny, iż inwestycja w szklane drzwi nie jest rozwiązaniem budżetowym. 

Postaw na wysoką klasę

Kolejną istotną informacją jest jakość interesującego Cię modelu. Szyba w drzwiach powinna być stworzona ze szkła hartowanego, a także spełniać wymogi jakościowe związane z tego typu elementami. Wyłącznie produkty pochodzące od zaufanych producentów i stworzone z dobrej jakości materiałów będą nie tylko estetyczne, ale także bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Bez względu na to czy interesują cię drzwi w pełni szklane, z grafiką czy też mlecznym wypełnieniem – zadbaj o to, by nabyć je u zaufanego producenta. Oprócz sprawdzenia norm związanych z jakością warto więc również sprawdzić opinię na temat danego sprzedawcy w Internecie. Im więcej pozytywnych rekomendacji tym większe prawdopodobieństwo, iż dany produkt sprawdzi się również w Twoim domu lub mieszkaniu.

Zobacz najlepsze modele drzwi z dostawą i montażem na ternie całej Polski:

Drzwi szklane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →