Czym charakteryzują się dobre drzwi stalowe?

drzwi stalowe

Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrzne? Przede wszystkim bezpieczne, estetyczne i zapewniające dobrą izolację. Jednym z najczęściej wybieranych modeli są drzwi stalowe. Co warto o nich wiedzieć, czy warto je wybrać i czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy!

Najważniejsze cechy dobrych drzwi stalowych

Drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu. To element, który powinien być bardzo funkcjonalny i solidny. Z drugiej strony nie można zapominać również o ich estetyce. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnych skrzydeł zewnętrznych?

  • Bezpieczeństwo. Skrzydła, które prowadzą do Twojego domu, powinny przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo całej rodzinie. Bardzo ważne są więc ich właściwości antywłamaniowe. 
  • Dobra izolacja. Drzwi powinny izolować zarówno przed niskimi temperaturami, jak i przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz. 
  • Trwałość. Skrzydeł wejściowych używamy co najmniej kilka razy dziennie, a wymieniamy je nie częściej niż raz na kilkanaście lat. Szukając modelu dla siebie, warto więc zwrócić uwagę na modele z wytrzymałego materiału, który po wielu latach będzie wyglądał równie estetycznie, co w dniu zakupu. 
  • Estetyka. Modele zewnętrzne powinny być wizualnie jak najlepiej dopasowane do stylu budynku. Wybierz więc skrzydło, które będzie dopełnieniem wyglądu domu oraz jego otoczenia z zewnątrz. 

Co warto wiedzieć?

Drzwi stalowe są bardzo popularne i często wybierane zarówno jako skrzydła wejściowe do domu, jak i do mieszkania w domu jednorodzinnym. Skąd ich popularność? Poznaj najważniejsze cechy drzwi stalowych.

  • Trwałość. Stal to materiał o wyjątkowej wytrzymałości. Stalowe modele są odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno podczas codziennego użytkowania, jak i na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Jeśli szukasz skrzydeł, które po 10 latach będą wyglądały niemal tak samo, jak w dniu zakupu, modele stalowe będą bardzo dobrym wyborem. Zainteresowany? Poznaj naszą ofertę zewnętrznych drzwi stalowych i znajdź model dla siebie.
  • Zabezpieczenie przed złodziejami. Drzwi stalowe bardzo często cechują się świetnymi parametrami antywłamaniowymi. Pamiętaj, że stopień ochrony przed włamaniem oznaczany jest symbolami od RC1 do RC6. RC1 oznacza podstawowy rodzaj ochrony, a RC6 najwyższy poziom zabezpieczeń.
  • Dobra izolacja. Choć sama stal ma kiepskie właściwości izolacyjne, to często mimo to stalowe modele dobrze izolują przed niską temperaturą i hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Wszystko dzięki odpowiedniej konstrukcji i wypełnieniu skrzydła, które w dużej mierze odpowiada za właściwości izolacyjne. Jeśli szukasz drzwi, które będą miały jak najlepsze właściwości termoizolacyjne, zwracaj uwagę na współczynnik „U” – im jest niższy, tym lepiej. Za izolację akustyczną odpowiada współczynnik Rw – w tym przypadku lepiej, gdy jest jak najwyższy. 
  • Estetyka. Stalowe drzwi mogą być wykończone na różnoraki sposób, dzięki czemu łatwo dopasować je zarówno do domu klasycznego, jak i nowoczesnego. 

Czy przekonaliśmy Cię, że zewnętrzne skrzydła stalowe to dobry wybór? Jeśli nie, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, rozwiejemy wszelkie wątpliwości i w razie potrzeby pomożemy dobrać odpowiedni model. Kupując drzwi  w naszym sklepie, możesz skorzystać również z usługi profesjonalnego montażu. Zapraszamy również do przeglądnięcia naszej pełnej oferty. Zobacz tutaj i zapoznaj się ze wszystkimi modelami stalowych drzwi, które są dostępne w naszej ofercie. 

Zobacz wiele ofert drzwi stalowych

Drzwi zewnętrzne stalowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →