Czy kolorowe drzwi wewnętrzne sprawdzą się w każdym domu?

Kolorowe drzwi to trend, który coraz intensywniej gości we wnętrzach naszych domów. Nic w tym dziwnego. Kolorowe skrzydła wyglądają ciekawie i oryginalnie oraz mogą całkowicie odmienić to, jak od wewnątrz prezentuje się Twój dom czy mieszkanie. Co warto wiedzieć o takich drzwiach i czy będą one pasowały do każdej aranżacji? Podpowiadamy!

Największe zalety kolorowych drzwi

Jednym z głównych argumentów przemawiających za zakupem kolorowych drzwi jest możliwość podkreślenia unikatowego stylu wnętrza. W morzu podobnych projektów wnętrz z białymi drzwiami, aranżacje wzbogacone o kolorowe skrzydła widocznie się wyróżniają i przyciągają wzrok. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem pastelowych odcieni, czy może śmiałych kontrastów, kolorowe modele mogą być świetnym rozwiązaniem do Twojego domu lub mieszkania!

Do jakich aranżacji pasują kolorowe drzwi wewnętrzne? 

Jak wykorzystać kolorowe drzwi we wnętrzu? Wewnętrzne skrzydła o nietypowych kolorach mogą wzbogacić wiele aranżacji. Dziś mamy dla Ciebie propozycje 4 stylów, do których kolorowe modele będą pasowały jak ulał. Nie oznacza to jednak, że w innych wnętrzach nietypowe skrzydła będą złą decyzją! Kluczem jest dopasowanie odcienia drzwi do kolorystyki i klimatu całej aranżacji. 

Kolorowe drzwi w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to estetyka, w której sprawdza się prostota, jasna kolorystyka oraz minimalizm. To styl, w którym królują naturalne materiały, a każdy element wyposażenia powinien być praktyczny i funkcjonalny. Kolorowe drzwi w stylu skandynawskim mogą stanowić ciekawy kontrast dla takiej aranżacji. W mieszkaniu w stylu scandi mogą sprawdzić się delikatne, pastelowe odcienie, takie jak subtelna mięta lub lekko przybrudzony, pudrowy róż. Takie skrzydła drzwiowe wprowadzą do wnętrza trochę świeżości i jednocześnie podkreślą minimalistyczny charakter stylu skandynawskiego.

Szalony i różnorodny eklektyzm

Eklektyczny styl wnętrz to estetyka, która słynie z różnorodności oraz mieszania różnych kolorów, stylów i epok. To styl, dla którego kolorowe drzwi są wręcz stworzone! W takim wnętrzu możesz śmiało eksperymentować z intensywnymi kolorami oraz zróżnicowanymi wzorami i zdobieniami. W eklektycznej aranżacji każde skrzydło drzwiowe w domu może mieć zupełnie inny kolor! Tu ma ograniczeń – możesz połączyć np. wzory etniczne z kolorem czerwonym lub fioletem, tworząc wyjątkową i inspirującą przestrzeń.

Kolorowe drzwi w aranżacji vintage

Styl vintage we wnętrzach inspiruje się przeszłością i bezpośrednio opiera na stylistyce sprzed lat. Kolorowe drzwi w odcieniach pasteli lub ciepłych, głębokich barw doskonale pasują do tej estetyki. Odcienie takie jak stonowane, musztardowe żółcienie, ciepłe brązy czy butelkowe zielenie nawiązują do stylistyki retro i mogą stworzyć niepowtarzalny klimat we wnętrzu. 

Drzwi w kolorze we wnętrzach boho

We wnętrzach w stylu boho nie ma zbyt wielu ograniczeń w doborze kolorów i wzorów. To estetyka, która ceni sobie swobodę, kreatywność i łączenie różnych elementów. W aranżacji w tym stylu możesz śmiało sięgać po niemal każdy kolor i wzór, by stworzyć mieszankę intensywnych barw, orientalnych motywów i egzotycznych tkanin. Kolorowe drzwi w głębokich, intensywnych odcieniach idealnie podkreślą ten klimat.

Potrzebujesz pomocy w doborze drzwi? Skontaktuj się z nami i umów wizytę doradcy, który pomoże Ci dobrać model i kolor skrzydeł, sprawdzi warunki panujące we wnętrzu domu oraz spisze wszystkie wymiary potrzebne do zamówienia właściwych drzwi.

Poznaj inne modele w naszym sklepie

Drzwi pokojowe

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →