Czy drzwi techniczne nadają się do użytku zewnętrznego?

Drzwi techniczne do każdego domu

Drzwi techniczne to modele o specjalnych zadaniach, mające na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu domowników. Cechują się one wyższymi parametrami technicznymi niż zwykłe skrzydła drzwiowe. W jaki sposób wykorzystywane są drzwi techniczne i czy mogą być stosowane do użytku zewnętrznego? 

Co to są drzwi techniczne?

Drzwi techniczne to specjalne modele wzbogacone o dodatkowe parametry – m.in. antywłamaniowe i przeciwpożarowe. Tego rodzaju skrzydła często wykorzystywane są np. w restauracjach, centrach handlowych czy kinach. Dobrze sprawdzają się jednak również w warunkach domowych, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. 

  • Drzwi techniczne wewnętrzne – to modele gospodarcze wykorzystywane np. jako przejście do kotłowni.
  • Drzwi techniczne wewnętrzne – skrzydła montowane np. między garażem a wnętrzem domu.

Szukasz dobrych drzwi technicznych? Tutaj możesz znaleźć szeroki i zróżnicowany asortyment drzwi technicznych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. 

Czy drzwi techniczne są nieestetyczne?

Nazwa drzwi techniczne może kojarzyć się nieco ciężko i… no właśnie, „technicznie”, ale bez obaw. Nowoczesne modele z wyglądu przypominają często zwykłe skrzydła drzwiowe zewnętrzne czy wewnętrzne, a ich specjalne parametry ukryte są w środku konstrukcji. 

Dlaczego prawidłowy montaż jest tak istotny?

W przypadku modeli technicznych ważny jest nie tylko wybór odpowiednich skrzydeł drzwiowych, ale równie istotny jest ich odpowiedni montaż. Drzwi techniczne kupujemy po to, by spełniały one określone funkcje – np. chroniły przed włamaniem, ogniem czy hałasem. Tylko właściwie zamontowane i wyregulowane będą mogły spełnić obietnice producenta co do ich parametrów. Od tego, czy drzwi techniczne mają odpowiednie parametry oraz czy zostały profesjonalnie zamontowane, może zależeć również to, czy w razie np. pożaru ubezpieczyciel wypłaci Ci środki finansowe. 

Jakie cechy powinny mieć bezpieczne drzwi techniczne zewnętrzne?

Wybierając zewnętrzne drzwi techniczne, zwróć uwagę na parametry, które mogą decydować o komforcie i bezpieczeństwie Twoim oraz Twoich bliskich. Jakie powinny być drzwi techniczne stosowane na zewnątrz?

Drzwi techniczne antywłamaniowe

Przejście między garażem a wnętrzem domu jest miejscem, które włamywacze często wykorzystują do przedostania się do miejsca, które chcą obrabować. Właśnie dlatego tak ważne są odpowiednie właściwości antywłamaniowe drzwi technicznych, które zamontujesz w tym miejscu. Warto wybrać skrzydła o solidnej konstrukcji i wykonane z trwałych materiałów. Dobrym wyborem mogą być np. wzbogacone o dodatkowe właściwości drzwi stalowe techniczne, które staną się barierą trudną do pokonania. W przypadku modeli antywłamaniowych oprócz samego materiału, z jakiego są wykonane, istotne są również bezpieczne okucia oraz dodatkowe systemy wzmacniające bezpieczeństwo drzwi. 

Drzwi o dobrej izolacji termicznej

Drzwi zewnętrzne, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach wejściowych, czy technicznych prowadzących z garażu do wnętrza domu, powinny chronić przed utratą ciepła. Skrzydła zewnętrzne muszą również stanowić solidną barierę przed chłodem z zewnątrz. Im gorsze parametry termoizolacyjne drzwi między nieogrzewanym garażem a wnętrzem domu, tym straty ciepła będą większe, a co za tym idzie, również wysokie będą rachunki za ogrzewanie.

W przypadku drzwi technicznych zadowalające parametry termoizolacyjne osiąga się zwykle dzięki specjalnej warstwie ukrytej w środku konstrukcji drzwi, składającej się ze styropianu lub wełny mineralnej. Bez tej warstwy stalowe modele techniczne nie mogłyby właściwie spełniać swojej funkcji. 

Drzwi techniczne, by dobrze izolowały, powinny być również szczelne. Nie wystarczy zatem sama warstwa izolacyjna. Powinny być wyposażone również w odpowiednie uszczelki, które zapobiegną stratom ciepła. Niezwykle ważny jest również prawidłowy montaż. Skrzydła, które będą zamontowane nieprofesjonalnie, mimo dobrych właściwości termoizolacyjnych, będą nieszczelne. 

Drzwi techniczne o odpowiedniej izolacji akustycznej

W garażu często bywa głośno. Hałas wjeżdżających i wyjeżdżających samochodów czy głośne prace warsztatowe mogą zakłócić domową ciszę. Właśnie dlatego drzwi techniczne między garażem a wnętrzem domu powinny również cechować się dobrą izolacją akustyczną. Dzięki niej, nawet jeśli Twoja sypialnia znajduje się tuż obok wyjścia do garażu, wyjeżdżający o 6 rano samochód nie będzie Cię budził. Skrzydła o odpowiedniej izolacji akustycznej są również niezwykle istotne w przypadku tych stosowanych np. w głośnych halach produkcyjnych.

Drzwi techniczne nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Jeśli szukasz drzwi, które zamontujesz między garażem a wnętrzem domu, szukając odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na wspomniane przez nas wyżej parametry. Szeroką ofertę specjalistycznych drzwi zewnętrznych znajdziesz tutaj: https://dobredrzwi.pl/drzwi-techniczne

Sprawdzone modele drzwi technicznych? Sprawdź nasz sklep!

Drzwi techniczne akustyczne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →