Co należy wziąć pod uwagę, kupując drzwi do domu jednorodzinnego?

Drzwi do domku jednorodzinnego

Szukasz drzwi, które będą idealnie dopasowane do Twojego domu? Zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd i to, czy wizualnie dobrze komponują się z bryłą budynku, ale również zadbaj o to, aby były funkcjonalne, ciche i bezpieczne. Jak wybrać odpowiednie drzwi do domu jednorodzinnego? Podpowiadamy!

Design drzwi do domu jednorodzinnego

Wygląd jest ważny! Tym bardziej, że to właśnie wejściowe drzwi do domu jednorodzinnego są tym, co jako pierwsze widzą z bliska wszyscy odwiedzający Cię goście. Szukając skrzydeł dla siebie, zwróć więc uwagę na to, by dopasować je do kolorystyki i stylu całego budynku. Jeśli bryła jest minimalistyczna i geometryczna, niech drzwi również będą nowoczesne i spójne ze stylistyką. Jeśli Twój dom jest klasyczny, lepszym wyborem mogą być modele tradycyjne, np. takie z dekoracyjnymi frezowaniami, przeszkleniami i rzeźbioną, dekoracyjną klamką. Nie jesteś pewien, jak powinny wyglądać skrzydła do Twojego domu? Poznaj ofertę drzwi do domu jednorodzinnego dostępnych w naszym sklepie. Kiedy przeglądniesz kilkadziesiąt modeli, w Twojej wyobraźni z pewnością zacznie kiełkować wizja modeli idealnych. 

Najważniejsze parametry

Kiedy już mniej więcej będziesz wiedział, jak powinny wyglądać Twoje drzwi i dowiesz się, czego szukać pod względem wizualnym, zwróć również uwagę na parametry techniczne. Jakie powinny być dobrze drzwi do domu jednorodzinnego? Wybierając model dla siebie, warto zweryfikować trzy istotne cechy. 

Antywłamaniowe modele do domu

Drzwi do domu jednorodzinnego powinny zapewniać bezpieczeństwo wszystkim domownikom oraz chronić wnętrze budynku przed ewentualną próbą włamania. Warto pamiętać o tym, że domy wolnostojące są zwykle w większym stopniu narażone na działanie włamywaczy niż np. mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Właśnie dlatego zwróć uwagę na to, by wybrać drzwi o odpowiednich właściwościach antywłamaniowych. W specyfikacji technicznej modelu, który Cię interesuje, odszukaj symbol RC. Im wyższa cyfra obok niego (od 1 do 6) tym ochrona antywłamaniowa jest bardziej zaawansowana.

Akustyczne drzwi do domu jednorodzinnego

Drzwi do domu jednorodzinnego powinny również chronić przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Odgłosy z ruchliwej ulicy potrafią być uciążliwe, a dobrze dobrane drzwi pozwolą w maksymalnym stopniu zredukować ich słyszalność wewnątrz domu. Szukając drzwi akustycznych zwróć uwagą na parametr Rw. Im cyfra obok niego będzie wyższa, tym ochrona akustyczna będzie bardziej zaawansowana. 

Termoizolacyjne drzwi do domu

Drzwi do domu jednorodzinnego powinny również być pomocne w zachowywaniu komfortu cieplnego dla domowników. Oznacza to, że dobrej jakości skrzydła powinny być na tyle szczelne, by nie wpuszczać zimnego powietrza z zewnątrz, a ciepło zatrzymywać wewnątrz domu. Właściwości termoizolacyjne określane są przez parametr U. W tym przypadku jest odwrotnie – im niższa wartość tego parametru, tym drzwi lepiej izolują przed niskimi temperaturami. Pamiętaj, że dobre, termoizolacyjne modele to nie tylko większy komfort, ale również mniejsze rachunki za ogrzewanie. 

Czy wiesz już, na co powinieneś zwrócić uwagę, szukając drzwi do domu jednorodzinnego dla siebie? Jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas drzwi perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Sprawdź naszą ofertę

Drzwi do domu jednorodzinnego

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →