Co brać pod uwagę kupując drzwi szklane?

Drzwi szklane to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które jest bardzo popularne wśród naszych klientów. Nic w tym dziwnego. Skrzydła ze szkła – zarówno te klasyczne, jak i przesuwne, prezentują się bardzo lekko, nie obciążają wizualnie wnętrza i pięknie przepuszczają światło, dzięki czemu pomieszczenia są jaśniejsze. Na co warto zwrócić uwagę, kupując szklane drzwi? 

Dlaczego warto wybrać szklane drzwi?

Drzwi szklane to modele, które bardzo często wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach. Lekkie, półprzezroczyste i chłodne szkło idealnie wpasowuje się w minimalistyczne aranżacje, w których istotną rolę grają światło oraz otwarta przestrzeń. Drzwi szklane wykonane z matowego lub mlecznego szkła bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy skorzystać ze specjalnego płynu do powierzchni szklanych oraz mikrofibry lub ręcznika papierowego. Modele ze szkła są również w pełni odporne na działanie wody, dlatego często wykorzystywane są w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu modeli ze szkła?

Drzwi kupujemy zwykle z założeniem, że będą nam służyły przez długie lata. Właśnie dlatego już podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Odpowiednia dbałość o szczegóły pomoże Ci zyskać pewność, że wybrane skrzydła będą dobrze służyły i za kilka lat będą prezentowały się równie świetnie, co w dniu zakupu. O czym warto pamiętać, wybierając szklane drzwi wewnętrzne?

 

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Drzwi szklane powinny być przede wszystkim solidne i trwałe. Wybierając model dla siebie, postaw na drzwi wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w solidne okucia oraz zawiasy. Upewnij się również, czy modele szklane, które planujesz kupić, są wykonane z wysokiej jakości hartowanego szkła. Takie szkło jest znacznie trwalsze, a w razie ewentualnego uszkodzenia, rozpada się na wiele małych kawałków o zaokrąglonych krawędziach, które nie stanowią zagrożenia dla człowieka. 

Rodzaj drzwi

Najpopularniejsze rodzaje skrzydeł ze szkła to przesuwne szklane drzwi oraz takie osadzone na zawiasach, które otwierają się w tradycyjny sposób. Który rodzaj będzie lepszy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Modele przesuwne świetnie sprawdzają się na niewielkich przestrzeniach, gdzie brakuje miejsca na otworzenie klasycznego skrzydła. Nie jest to jednak ich jedyne przeznaczenie. Przesuwne drzwi szklane idealnie sprawdzą się również np. jako ruchoma ścianka działowa, przy pomocy której rozdzielisz bardzo dużą przestrzeń na strefy. 

Klasyczne skrzydła szklane często wykorzystywane są natomiast np. jako przejście do łazienki – koniecznie jednak zdecyduj się na model wykonany z mlecznego lub całkowicie matowego szkła, który zapewni domownikom pełną prywatność.

Montaż drzwi szklanych

Wybór odpowiedniego skrzydła jest niezwykle istotny, ale równie ważny jest prawidłowy montaż drzwi ze szkła. Tylko profesjonalny montaż może dać Ci pewność, że Twoje nowe skrzydła będą w pełni bezpieczne oraz będą funkcjonowały sprawnie i bez zarzutu. Prawidłowy montaż ma też ogromny wpływ na wygląd skrzydeł. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zamówienie usługi profesjonalnego montażu. Specjaliści w umówionym terminie przyjadą na miejsce, a następnie szybko i sprawnie zamontują nowe drzwi w odpowiednim miejscu.

Zastanawiasz się nad zakupem szklanych drzwi? To świetny wybór! Wybierz model, który wizualnie wzbogaci aranżację Twojego domu lub mieszkania oraz będzie wykonany z bezpiecznych materiałów świetnej jakości. Zadaj o to, by nowe skrzydło zostało prawidłowo zamontowane i ciesz się pięknymi drzwiami! 

Zobacz bogatą ofertę na naszym sklepie

Drzwi szklane

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →