Błoga cisza w domu, czyli dlaczego warto kupić drzwi akustyczne?

NAjlepsze drzwi akustyczne

Każdy z nas potrzebuje czasem pobyć w ciszy, by uspokoić gonitwę myśli lub skupić się na wymagającej koncentracji czynności. W domu, w którym mieszka więcej niż 1-2 osoby znalezienie ciszy bywa wyzwaniem. Właśnie dlatego na etapie wykańczania domu warto zadbać o to, by zapewnić maksymalny komfort akustyczny zarówno sobie, jak i pozostałym członkom rodziny. Od czego zacząć? Na początek warto wybrać wewnętrzne drzwi akustyczne, które ochronią przed hałasem. 

Nadmierny hałas obniża komfort życia

Dlaczego dobre wygłuszenie mieszkania jest tak ważne? Badania dowodzą, że człowiek, który musi cały czas funkcjonować wśród dźwięków przekraczających 45 dB szybko się męczy i trudno mu się skoncentrować. Kiedy hałas przekracza 80-90 dB i nie trwa kilka chwil, a przeciąga się w nieskończoność, zaczynamy czuć się coraz bardziej rozdrażnieni. Zbyt duże natężenie dźwięków w nocy również negatywnie wpływa na nasz organizm, skutkując przerywanym snem i niewystarczającym wypoczynkiem

Drzwi akustyczne, czyli jakie?

Na parametry wskazujące na stopień izolacji akustycznej zwracamy uwagę przede wszystkim, kupując drzwi wejściowe do domu i mieszkania. To właśnie one chronią nasz przed odgłosami z zewnątrz, takimi jak dźwięki pojazdów czy rozmowy sąsiadów.

Warto jednak pamiętać o tym, że drzwi wewnętrzne również mogą, a nawet powinny być dźwiękoszczelne. Zwykłe modele wewnętrzne, szczególnie te z przeszkleniami, mogą nie zapewniać wystarczającego wyciszenia – mogą ograniczyć dopływ dźwięków jedynie o 15-17 dB. 

Szukając skrzydła, które dobrze wygłuszą wnętrze Twojego domu, zwróć uwagę na takie, których parametry dźwiękoszczelności wynoszą minimum 30 dB. Takie skrzydła drzwiowe skutecznie ograniczą dopływ dźwięków z zewnątrz. Dźwiękoszczelne modele swoje właściwości zawdzięczają odpowiedniemu wypełnieniu, konstrukcji oraz uszczelkom, które dodatkowo wytłumiają dźwięki z zewnątrz. Szukasz dobrych drzwi akustycznych? Sprawdź naszą pełną ofertę: https://dobredrzwi.pl/drzwi-akustyczne.

Kto powinien rozważyć zakup drzwi akustycznych?

Kto powinien zwrócić szczególną uwagę na wewnętrzne drzwi akustyczne? Tego rodzaju skrzydła zwiększą komfort każdego, ale istnieje grupa, dla których modele akustyczne będą wybawieniem. 

  • Rodzice małych dzieci i duże rodziny. Dzieciaki potrafią narobić mnóstwo hałasu! Choć śmiech i radosne pokrzykiwanie maluchów to dźwięki miłe dla uszu, to czasami każdy rodzic potrzebuje ciszy. Zamknięcie drzwi do sypialni, zostawienie dzieci z drugim rodzicem i odcięcie się od bodźców powinno należeć się każdej mamie i każdemu tacie. 
  • Osoby pracujące z domu. Praca z domu nie należy do najłatwiejszych, a głosy innych domowników i odgłosy domowego życia znacząco utrudniają skupienie się na pracy. Zamknięcie za sobą skrzydeł akustycznych sprawi, że praca będzie znacznie łatwiejsza i bardziej efektywna. 
  • Osoby szczególnie wrażliwe na dźwięki. To, w jaki sposób reagujemy na dźwięki otoczenia, zależy od osobistych uwarunkowań. Niektórym nie przeszkadza hałas, inni już przy niewielkim jego nasileniu czują rozdrażnienie. To właśnie osoby z tej drugiej grupy powinny zastanowić się nad inwestycją w dobrej jakości skrzydła akustyczne. 

Drzwi akustyczne to świetne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na ciszy w mieszkaniu i jak największym wytłumieniu dźwięków z innych pomieszczeń. Jeśli nie czujesz potrzeby montowania tego rodzaju skrzydła w całym domu, wybierz kluczowe miejsca, w których potrzebujesz ciszy – np. sypialnię i gabinet. Poznaj naszą ofertę estetycznych i trwałych drzwi akustycznych i wybierz model idealnie dopasowany do Twojego mieszkania. 

Zobacz ofertę naszych drzwi akustycznych

Drzwi akustyczne

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →