Montaż drzwi zewnętrznych – proste zadanie czy wyzwanie?

zamontowanie drzwi

Zastanawiasz się, czy nie spróbować zaoszczędzić trochę pieniędzy sprawdzając własne siły w samodzielnym montażu drzwi wewnętrznych? Taka decyzja może okazać się bardzo ryzykowna! Czego powinieneś dowiedzieć się o montażu drzwi zewnętrznych do Twojego domu lub mieszkania, zanim zabierzesz się za pracę?

Prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych – dlaczego jest tak istotny?

Wybór odpowiedniego modelu jest priorytetem. Jeśli nadal nie znalazłeś skrzydeł, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom, tutaj możesz obejrzeć wszystkie drzwi zewnętrzne aktualnie dostępne w naszym sklepie.

Drzwi wybrane? Teraz przyszedł czas na montaż. Warto wiedzieć o tym, że prawidłowy montaż jest równie ważny (o ile nie ważniejszy!) co dobór odpowiedniego modelu. Nieprofesjonalnie zamontowane skrzydła mogą sprawić, że ich użytkowanie będzie uciążliwe, a samo skrzydło nie będzie działało płynnie. Nieprawidłowy montaż może również spowodować, że właściwości Twoich drzwi nie będą odpowiadały tym, które obiecywał producent. Niedokładnie zamontowane skrzydła nie będą zachowywały parametrów antywłamaniowych, akustycznych oraz termoizolacyjnych. Właśnie dlatego profesjonalny montaż jest kluczem do bezawaryjnego i prawidłowego działania skrzydeł przez długie lata.

Na co należy zwrócić uwagę przed montażem?

Nawet jeśli masz doświadczenie z montażem klasycznych drzwi wewnętrznych, montowanie ościeżnicy i skrzydła zewnętrznego może okazać się problematyczne. Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę, planując montaż skrzydeł wejściowych?

  • Wymiary otworu drzwiowego. Wykonanie precyzyjnych pomiarów otworu drzwiowego jest kluczowe do odpowiedniego dobrania skrzydła oraz jego późniejszego montażu. Jeśli planujesz zamówienie skrzydła z montażem, dodatkowo będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej wizyty doradcy, który oceni warunki techniczne panujące na miejscu, spisze wszystkie wymiary oraz pomoże Ci dobrać wygląd drzwi do Twojego domu lub mieszkania.
  • Rodzaj ściany. Sposób montażu skrzydeł zewnętrznych powinien być również uzależniony od materiału, z jakiego wykonana jest ściana, a także od jej konstrukcji. Inaczej montuje się skrzydła na ścianach jednowarstwowych, a zupełnie inaczej np. na trójwarstwowych. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług specjalistów, będziesz mógł mieć pewność, że wszystkie wymogi zostaną spełnione, a drzwi będą działały sprawnie i bez usterek.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi specjalistów?

Zastanawiasz się nad zamówieniem wizyty ekipy montażowej? Zobacz, co otrzymujesz w ramach takiej usługi.

  • Montaż i obróbka murarska. Ekipy montażowe współpracujące z naszym sklepem nie tylko montują samo skrzydło, ale również przeprowadzają obróbkę murarską i tynkarską. Efektem są estetyczne drzwi, które od razu nadają się do użytku.
  • Gwarancja. Usługa montażu jest objęta dwuletnią gwarancją. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z funkcjonowaniem skrzydeł, montażysta przyjedzie ponownie i upora się z nieprawidłowościami. 
  • Porządek. Nasi montażyści zawsze pozostawiają po sobie nienaganny porządek, dzięki czemu Ty od razu możesz cieszyć się swoimi nowymi drzwiami, nie martwiąc się o sprzątanie. 

Nadal szukasz idealnych drzwi zewnętrznych dla siebie? Sprawdź naszą ofertę i koniecznie rozważ zamówienie skrzydeł razem z montażem. Taka inwestycja może sprawić, że unikniesz kłopotów związanych z nieprawidłowym montażem, a Twoje skrzydła będą działały i wyglądały nienagannie przez długie lata. 

Zobacz ogromną ofertę drzwi zewnętrznych

Zewnętrzne drzwi

O Redakcja dobredrzwi.pl

Od 20 lat dostarczamy drzwi w całej Polsce. Przez ten czas pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy się z wami podzielić na łamach tego bloga. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby artykuły umieszczane w tym miejscu pomagały wam przy wyborze odpowiednich drzwi do waszych domów lub mieszkań.

Zobacz wszystkie wpisy od Redakcja dobredrzwi.pl →