Drzwi zewnętrzne1 727,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Master 56KR
2 107,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 56K
2 347,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 68K
2 747,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Royal 84WKW
2 437,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Perfect 68X
2 687,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Magnum 68KR
1 937,00 zł Brutto 8% VAT
Delta De Luxe 56S
3 227,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Royal 84P
2 537,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Grand 56S
2 587,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Grand 56X
1 537,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Special 56X
1 677,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Premium 56S
1 187,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Universal 56S
1 457,00 zł Brutto 8% VAT
Delta Special 56S

Drzwi zewnętrzne – wszystko, co należy wiedzieć

Drzwi zewnętrzne to pierwszy element naszego mieszkania, który zauważą goście. To właśnie one gwarantują świetne pierwsze wrażenie. Powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim solidne i bezpieczne.

Wygląd to tylko wierzchołek góry lodowej

Pierwsze pytanie, które polecamy sobie zadać, brzmi: Czego oczekuję od moich drzwi zewnętrznych? Mimo że na pierwszy rzut oka tego nie widać – opcji jest naprawdę sporo.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ten typ rekomendujemy osobom, którym zależy na bezpieczeństwie na najwyższym poziomie. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe dzięki specjalnej budowie i szeregom wzmocnień zapewniają ochronę dla nas i całego dobytku. Według przepisów Unii Europejskiej określających klasy odporności na włamanie, drzwi od klasy 3 zapewniają 20-minutową ochronę przed ich otworzeniem lub wycięciem w nich otworu o wymiarach 40×40 cm. A my tym samym zyskujemy niezbędny czas na zawiadomienie policji i zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz rodzinie.

Inne modele drzwi zewnętrznych

Drzwi akustyczne - powinny wybrać osoby, które mieszkają w głośnej okolicy. Dom to miejsce, które kojarzy nam się ze spokojem i relaksem. Nie jesteśmy w stanie ich osiągnąć, kiedy błogą ciszę przerywają odgłosy śmieciarki czy szumu ulicy.

Drzwi przeciwpożarowe - z doświadczenia wiemy, że wybierane są najczęściej w momencie, kiedy pomieszczenia mieszkalne bezpośrednio połączone są z kotłownią. W takim miejscu zdecydowanie warto zabezpieczyć się na wypadek pożaru. Polecamy także sprawdzić, czy wybrany model jest dymoszczelny.

Postaw na energooszczędność

Drzwi, dzięki którym rachunki będą niższe? To możliwe. Zostały zaprojektowane, aby ich przenikalność ciepła była jak najniższa. Dzięki czemu możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu. Maksymalne dopuszczalne przenikanie ciepła wynosi Ud= <2,3 W/(m2*K). Dobre modele energooszczędne utrzymują się na poziomie Ud= <1,3 W/(m2*K).

Z jakich materiałów produkuje się drzwi zewnętrzne?

Opcji jest wiele, a każda ma swoje plusy i minusy. Drzwiom stalowym zdecydowanie niestraszne są warunki atmosferyczne oraz mechaniczne uszkodzenia. Ich naturalny wygląd jest dość surowy, dlaczego często pokrywa się je okleiną lub farbą. Drewniane dobrze radzą sobie z izolacją termiczną oraz wizualnie wpasują się niemal w każdą przestrzeń, jednak należy je dobrze zaimpregnować przed wilgocią. Jeśli zależy nam na ochronie przed głośnymi dźwiękami, postawny na drzwi aluminiowe, a poszukując najbardziej ekonomicznego rozwiązania – na PCV.

Dodatki

Podczas kupna drzwi w zestawie otrzymujemy najczęściej ościeżnice i zawiasy. W ofercie może znaleźć się także próg oraz zamek. Klamki w większości przypadków dokupujemy sami. W zależności od potrzeb mogą zdecydować się Państwo na skompletowanie dodatków: wizjera, odbojników, stoperów czy samozamykaczy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo u nas swoje wymarzone drzwi zewnętrzne.